Weekend pod znakiem slackline – Urban Highline Festival 2018

przez Michał Gurgul | Opublikowano 30 lipca 2018 12:26

W miniony weekend zakończyła się 10. edycja największego w Polsce festiwalu dla miłośników taśm slackline, highline i trickline. Urban Highline Festival jest częścią odbywającego się w Lublinie Carnavalu Sztukmistrzów.

Dość nietypowa – miejska przestrzeń dla slacklinerów (fot. Urban Highline Festival – profil FB)

Urban Highline Festival 2018 dostarczył uczestnikom, obserwatorom i mieszkańcom miasta Lublin wyjątkowych wrażeń. Przestrzeń ponad chodnikami i ulicami wypełniła niespotykana na co dzień aktywność, a popisom mistrzów taśmy slackline przyglądały się z podziwem tłumy widzów. Dla entuzjastów i adeptów niełatwej sztuki balansowania organizatorzy przygotowali wiele warsztatów i zajęć ułatwiających stawianie pierwszych kroków na taśmie oraz szlifowanie nabytych już umiejętności. Program festiwalu uzupełniały zawody, prelekcje oraz wieczorne imprezy.

Popisy na zawieszonych wysoko nad ziemią taśmach trickline (fot. Urban Highline Festival – profil FB)

Jak co roku, organizatorzy UHF we współpracy z International Slackline Association, oferowali również możliwość odbycia kursu przyznającego kwalifikacje instruktora slackline (ISA Slackline Instructor C).

Slackline nocą – kolejna okazja do nauki nowych tricków (fot. Urban Highline Festival – profil FB)

O międzynarodowym charakterze Urban Highline Festival może świadczyć lista gości specjalnych tegorocznej edycji, na której – obok czołowych polskich przedstawicieli tej dyscypliny – znaleźli się profesjonalni slacklinerzy z różnych krajów, m.in: Dany Schmidt, Benni SchmidFriedi Kühne (Niemcy), Pablo Signoret (Francja), Can Sahin (Turcja), Filip Oleksik (Polska), Jonas Konijnenberg (Holandia) i Lyudmil Ivanov (Bułgaria).

Slacklining z zabytkami architektury w tle (fot. Urban Highline Festival – profil FB)

Kolejna udana edycja UHF oraz Carnavalu Sztukmistrzów z pewnością pozytywnie wpływa na wizerunek miasta Lublin oraz polskiej „sceny” slackline. Rosnące z roku na rok zainteresowanie tym wydarzeniem świadczy również o popularyzacji tej zazwyczaj outdoorowej aktywności. Urban Highline Festival, oprócz bogatego programu, pokazuje jak w stosunkowo łatwy sposób możemy cieszyć się ruchem na świeżym powietrzu w ramach miasta – nawet na co dzień, gdy mamy zbyt mało czasu aby wybrać się gdzieś dalej na łono natury.

Michał Gurgul
źródło: urbanhighline.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn