IV edycja TriCity Trail – już w najbliższy weekend!

przez Michał Gurgul | Opublikowano 05 lipca 2018 15:17

W najbliższą niedzielę, 8 lipca, odbędzie się czwarta edycja ultramaratonu TriCity Trail, rozgrywanego na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jest jeszcze możliwość zapisu na biegi w cenie regularnej.

W poprzedniej edycji TriCity Trail wzięło udział blisko 800 uczestników (fot. Piotr Dymus)

TriCity Trail to trzy dystanse – 80 km+ (ok. 82 km), Maraton+ (48 km) i 21 km. W tym roku po raz pierwszy zorganizowana będzie także rywalizacja sztafet na najdłuższej – ponad 80-kilometrowej trasie.

Ultra

Dystans ultramaratonu TriCity Trail to 82 km. Przewyższenia wynoszą +1750/-1850. Bieg ma status imprezy kwalifikującej do Ultra Trail du Mont-Blanc – jednej z najbardziej prestiżowych imprez górskich na świecie. Ukończenie zawodów oznacza zdobycie 4 punktów. Start biegu zaplanowany jest na godz. 4:30 w Gdańsku, meta – w Wejherowie. Limit czasu na pokonanie trasy to 13 godzin.

TriCity Trail, rozgrywanego na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego (fot. Piotr Dymus)

Maraton+

TriCity Trail Maraton+, który debiutował w 2017 roku, przypadł do gustu biegaczom. Na 48 km na zawodników czekają przewyższenia +1040/-1140m. Każdy, kto dotrze do mety zawodów otrzyma 2 punkty kwalifikujące do UTMB. Start jest zaplanowany na godz. 7:30. Limit czasu na pokonanie trasy z Gdyni do Wejherowa wynosi 7,5 godziny.

Półmaraton

Najkrótszy z biegów rozgrywany jest na pętli w okolicy Wejherowa. Trasa została w tym roku zmodyfikowana i pozbawiana 2-kilometrowej asfaltowej „rozbiegówki”. Start odbędzie się o godz. 9:00. Limit na pokonanie 21 km to 3,5 godziny.

TriCity Trail to trzy dystanse – 80 km+ (ok. 82 km), Maraton+ (48 km) i 21 km (fot. Piotr Dymus)

Sztafeta 80 km+

W tym roku do imprezy będą mogły dołączyć 4-osobowe zespoły, które pokonają trasę Ultra podzieloną na 4 odcinki – najkrótszy to 19 km, najdłuższy – 27 km. Zawodnicy biegający w sztafecie ruszą wspólnie z biegaczami startującymi indywidualnie – o godz. 4:30.

TriCity Trail Junior

Podczas TriCity Trail organizowane są również zawody dla dzieci i młodzieży – na dystansach od 300 m do 2 km. Najmłodsi będą rywalizować w wejherowskim Parku Miejskim od godz. 9:10.

Umiarkowanie pofałdowane tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego stwarzają idealne warunki rywalizacji dla zawodników o różnym poziomie zaawansowania (fot. Piotr Dymus)

W poprzedniej edycji TriCity Trail wzięło udział blisko 800 uczestników. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport Dla Każdego – organizator największego cyklu biegowego w Polsce – CITY TRAIL, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Zawody TriCity Trail są współfinansowane przez Powiat Wejherowski i Burmistrza Miasta Wejherowo. Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się też na profilu imprezy na Facebook’u.

Informacja prasowa TriCity Trail

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn