Kolejna zimowa wyprawa na K2 w sezonie 2019/2020

przez Administrator | Opublikowano 25 kwietnia 2018 12:41

Wbrew wcześniejszym głosom, iż kolejna narodowa zimowa wyprawa na K2 odbędzie się jeszcze tej zimy, ogłoszono, że będzie ona możliwa dopiero w przyszłym roku. Decyzja zapadła w miniony weekend po spotkaniu himalaistów w schronisku w Roztoce.

Oficjalny komunikat Polskiego Himalaizmu Zimowego:

Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna, zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera, planowana będzie na zimę 2019/2020.

W obliczu całej machiny organizacyjno-komunikacyjnej, PHZ jest przekonany, że należy wykorzystać nadchodzące 1,5 roku na wybór i przygotowania kolejnego składu wyprawy, działania komunikacyjne, organizację wypraw przygotowawczych, jak również pozyskanie zaplecza sponsorskiego.

Przed nami 1,5 roku ciężkiej i wzmożonej pracy. O wszystkich planach oraz działaniach w ramach PHZ i związanych z zimową wyprawą będziemy informowali na bieżąco.

Baza pod zimowym K2, luty 2018 (fot. Janusz Gołąb)

Przypomnijmy, że ubiegła Narodowa Zimowa Wyprawa na K2 2017/2018 wyruszyła z Polski 29 grudnia 2017 roku. Wzięło w niej udział 13 himalaistów: Krzysztof Wielicki – kierownik wyprawy, Janusz Gołąb – kierownik sportowy wyprawy, Piotr Snopczyński – kierownik bazy, Adam Bielecki, Rafał Fronia, Marek Chmielarski, Dariusz Załuski – operator filmowy, Marcin Kaczkan, Artur Małek, Piotr Tomala, Jarosław Botor – ratownik medyczny, Maciej Bedrejczuk oraz Denis Urubko. W późniejszej fazie wyprawy do zespołu dołączył Przemysław Guła, lekarz i ratownik TOPR. Po nieudanej próbie zdobycia szczytu himalaiści powrócili do kraju 19 marca. 80-dniowa wyprawa była trzecią polską próbą zimowego zdobycia K2. Podsumowanie wyprawy można znaleźć TUTAJ.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn