Fjällräven zaprasza Cię na trekking przez malownicze wzgórza Węgier – Zapisy na Fjällräven Vándortúra już otwarte!

przez Piotr Turkot | Opublikowano 05 kwietnia 2018 15:48

Fjällräven, szwedzki producent sprzętu i odzieży outdoorowej, już po raz piąty zaprasza do udziału w 5-dniowej imprezie trekkingowej, która odbędzie się w dniach 30 lipca – 4 sierpnia 2018 roku na Węgrzech. Na miłośników pieszych wędrówek czeka 112-kilometrowa trasa wiodąca przez przepiękne, górzyste tereny Lasu Bakońskiego na północ od jeziora Balaton.

Fjällräven Vándortúra – Na miłośników pieszych wędrówek czeka 112-kilometrowa trasa wiodąca przez przepiękne, górzyste tereny Lasu Bakońskiego na północ od jeziora Balaton (fot. arch. Fjällräven)

Fjällräven Vándortúra to inicjatywa, której celem jest ożywienie tradycji długich górskich wędrówek na Węgrzech. Węgierskie słowo vándortúra oznacza kilkudniową pieszą wyprawę, podczas której – podobnie jak w czasie trekkingów Fjällräven Classic w Szwecji, Danii, Stanach Zjednoczonych i Hongkongu – uczestnicy niosą cały potrzebny ekwipunek w swoich plecakach, a noce spędzają pod namiotami (lub gołym niebem).

Fjällräven ma na celu inspirowanie ludzi do częstszego spędzania czasu pośród przyrody i czyni to m.in. za pośrednictwem takich wydarzeń jak Vándortúra. W zeszłorocznej edycji wzięło udział ponad 200 osób z różnych krajów. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większego zainteresowania wydarzeniem. Piąta edycja zaczyna się w Vinye a kończy w Káptalantóti i po raz pierwszy odbywa się w Lesie Bakońskim oraz na wyżynnych terenach na północ od Balatonu. Przez pięć dni uczestnicy pokonają 112- kilometrów szlakami wiodącymi po malowniczych wzgórzach Węgier.

Fjällräven Vándortúra – mapa 112-kilometrowej trasy wiodąca przez przepiękne, górzyste tereny Lasu Bakońskiego

Bilety na Fjällräven Vándortúra dostępne są tutaj.

Dla tych, którzy nie czują się na siłach, aby przejść całą trasę, istnieje możliwość wybrania krótszego fragmentu, obejmującego 3-dniową wędrówkę.

Więcej informacji na stronie: vandortura2018.hu/en/

Informacja prasowa Fjällräven

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn