“Skazany na góry” – już wkrótce nowe wydanie książki Denisa Urubko

przez Administrator | Opublikowano 29 marca 2018 13:13

4 kwietnia ukaże się “Skazany na góry”, to drugie wydanie cieszącej się powodzeniem książki słynnego Denisa Urubko, jednego z najwybitniejszych himalaistów na świecie.

Skazany na góry (Denis Urubko)

Skazany na góry (Denis Urubko)

Denis Urubko to wybitny kazachski wspinacz. Ma na swoim koncie wiele wejść na szczyty siedmio i ośmiotysięczne, podczas których niejednokrotnie wyznaczał nowe drogi. Denis może poszczycić się zdobyciem Korony Himalajów bez użycia tlenu, czego dokonał jako 15 człowiek w historii.

Jest również pierwszym zimowym zdobywcą dwóch ośmiotysięczników oraz byłym rekordzistą w biegu na Elbrus (3 h 55 min 58 s ). W 1999 roku w ciągu 42 dni zdobył pięć siedmiotysięczników byłego Związku Radzieckiego wymaganych dla uzyskania tytułu Śnieżnej Pantery, czym pobił absolutny rekord. Wspinał się z najlepszymi himalaistami na świecie, w tym z Krzysztofem Wielickim i Simone Moro.

Jak sam mówi, traktuje alpinizm jak rodzaj sztuki i tak jak każdy twórca potrzebuje widowni. Chce się dzielić z innymi swoimi przeżyciami i emocjami, które towarzyszą mu podczas wspinaczki. Wierzy, że dzięki temu ktoś, kto interesuje się alpinizmem, będzie mógł przeżyć to samo co on.

W książce „Skazany na góry” autor opowiada o swojej przygodzie z alpinizmem, o treningach i przygotowaniach, kiedy był jeszcze młodym chłopakiem, wreszcie o wspinaczce na himalajskie giganty takie jak: Mount Everest czy K2. Dodatkowo książkę wzbogacają wspaniałe opisy Kazachstanu, Ałmatów i innych ciekawych miejsc.

Wydawca tak opisuje tę pozycję:

“Skazany na góry” to doskonała pozycja dla tych, którzy pragną dowiedzieć się, kim jest Denis Urubko, którzy chcą bliżej poznać historię jego górskich dokonań oraz prywatne oblicze. To opowieść o jego przygodach, o przekraczaniu granic wytrzymałości i o ukochanych górach – o K2 – niezwykle pociągającym szczycie, wciąż niezdobytym zimą, i górze Presolana, będącej technicznym rajem do ćwiczeń, nieopodal jego domu. „Skazany na góry” to książka urzekająca i zaskakująca, bo właśnie taki jest jej autor.

Książka, która ukazała się pod patronatem naszego portalu, jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.

Źródło: wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn