Wręczenie Złotych Czekanów na festiwalu w Lądku-Zdroju

przez Administrator | Opublikowano 25 stycznia 2018 12:43

Organizatorzy Złotych Czekanów (Piolets d’Or), najbardziej prestiżowej nagrody alpinistycznej na świecie, zdecydowali się na zorganizowanie ceremonii wręczenia tego wyróżnienia w Polsce. Uroczystość odbędzie się we wrześniu podczas 23. Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju.

Złote Czekany (Piolets d’Or) są przyznawane od 1992 roku. Z biegiem lat nagroda ta stała się najbardziej prestiżowym światowym wyróżnieniem przyznawanym za osiągnięcia górskie. Górskiego Oscara zapoczątkował, i do dzisiaj jest jednym z organizatorów, francuski Montagnes Magazine.

Od kilku lat laureatów nagrody poznajemy w kwietniu, a sama nagroda wręczana jest po kilku miesiącach na uroczystej gali. Po raz pierwszy ta uroczystość odbędzie się w Polsce i będzie miała miejsce podczas Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju (20-23 września).

Listę laureatów Złotych Czekanów możecie znaleźć tutaj.

Wojciech Słowakiewicz/wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn