„Polskie góry na nartach” – ukazał się wyjątkowy przewodnik skiturowy

przez Administrator | Opublikowano 15 grudnia 2017 10:17

Za sprawą wydawnictwa Góry Books ukazał się przewodnik skiturowy „Polskie góry na nartach”. To ponad 600 stron szczegółowych opisów pięknych skiturowych tras po polskich górach.

Polskie góry na nartach. Przewodnik skiturowy 01

“Polskie góry na nartach. Przewodnik skiturowy 01”

Autorami tego wyjątkowego przewodnika są Wojciech SzatkowskiWaldemar Czado i Roman Szubrycht, i jak sami piszą we wstępie do książki:

Jest wynikiem ponad 30-letniej miłości do narciarstwa skiturowego jego autorów.

Przewodnik to pierwsze tak dokładne przedstawienie narciarskich tras w Bieszczadach – Zachodnich i Wysokich oraz w Beskidzie Niskim. Znajdziemy w im także urozmaicone trasy reglowe Tatr Zachodnich a także esencję skituringu, czyli wyprawy szczytowe i graniowe na Wołowiec, Jarząbczy Wierch, Starorobociański Wierch, Błyszcz, Kończysty Wierch, Ciemniak, Kopę Kondracką i wiele innych.

We wstępie czytamy:

Większość tras opisanych w przewodniku pokonaliśmy osobiście na nartach, niektóre wielokrotnie, w różnych wariantach i warunkach śniegowych czy pogodowych.

Przewodnik jest dostępny w księgarni wspinanie.pl.

Źródło: wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn