Obóz unifikacyjno-szkoleniowy w Morskim Oku

przez Administrator | Opublikowano 15 listopada 2017 12:12

W terminie 15-22 grudnia 2017 roku odbędzie się obóz wspinaczkowy w Morskim Oku pod patronatem Komisji Szkolenia i Wspinaczki Wysokogórskiej  PZA.

Wspinaczka na Buli, rejon Morskiego Oka (fot. Jan Kuczera)

Podczas obozu planujemy wspinanie na długich drogach w rejonie Morskiego Oka, ale nie tylko. W dni odpoczynkowe planowane jest doszkalanie między innymi z zakresu profilaktyki lawinowej, z zasad poruszania się po lodowcu i wychodzenia ze szczelin oraz budowania stanowisk asekuracyjnych w niesprzyjającym ku temu terenie.

Jakie cele zostaną ostatecznie zrealizowane, zależy od pogody i zastałych warunków wspinaczkowych.

UWAGA! Nie ma wymogu uczestnictwa na całym obozie.

Dofinansowanie

Dofinansowanie pokrywa noclegi w starym schronisku w MOKu oraz obecność instruktorów, którzy będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas wspinaczek z uczestnikami obozu oraz podczas wspomnianych zajęć.

Opiekunami na obozie będą

Janek Kuczera (Instruktor Alpinizmu PZA, aktywny wspinacz) oraz Łukasz Depta (Instruktor Alpinizmu PZA, aktywny wspinacz).

Na obóz zapraszamy osoby aktywne wspinaczkowo, w szczególności osoby młode. Na tym wyjeździe w dużym stopniu zależy nam na integracji środowiska.

Kryteria naboru

– ukończone 18 lat,
– członkostwo w klubie zrzeszonym w PZA,
– zaświadczenie lekarskie od lekarza medycyny sportu o braku przeciwwskazań do uprawiania wspinaczki,
– prowadzenia w górach zimą dróg na poziomie minimum M5, 400 m przewyższenia,
– posiadanie aktualnego wykazu przejść w bazie PZA.

Mile widziane

– kurs taternicki zimowy,
– zgrane zespoły.

Liczba miejsc jest ograniczona, nabór trwa do 30 listopada (czwartek).

Chętnych, którzy chcieli by uczestniczyć w obozie, proszę o maila na adres: jankuczera@gmail.com.

Jan Kuczera

Źródło: wspinanie.pl

***

Obóz jest częścią projektu unifikacyjnego PZA, w którym mniej doświadczeni wspinacze z aspiracjami sportowymi wspinają się pod okiem bardziej doświadczonych kolegów. Celem projektu jest wsparcie rozwoju wspinaczy w preferowanym wieku 21-30 lat z różnym doświadczeniem w rozwoju wspinaczkowym; od „tradu” w skałach, poprzez ubezpieczone drogi wielowyciągowe, po górskie wspinanie – letnie i zimowe.

Poza wspinaniem celem jest też integracja środowiska wspinaczkowego oraz wymiana doświadczeń. W realizację projektu zaangażowani będą instruktorzy PZA, a także aktywni i doświadczeni wspinacze z długoletnim stażem. W dalszej perspektywie planowane są coroczne obozy w skałkowe rejony tradowe i wielowyciągowe oraz górskie, zarówno latem jak i zimą. Decydującym kryterium naboru będzie odpowiedni wykaz przejść oraz kryteria wiekowe.

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn