Wystartował Urban Highline Festival w Lublinie

przez Michał Gurgul | Opublikowano 25 lipca 2017 12:15

Pole namiotowe powoli zapełnia się ulubionymi przez slackilinerów hamakami. Pierwsze taśmy w strefie warsztatów zostały już rozciągnięte. W Lublinie rozpoczął się światowej sławy, miejski festiwal slackliningu – 9. Urban Highline Festival.

9-ta edycja Urban Highline Festival w Lublinie właśnie wystartowała (fot. Urban Highline Festival)

Odbywający się w samym centrum Lublina Urban Highline Festival już po raz 9 przyciąga slicklinerów i fanów slackline z całej Europy i nie tylko. Jest to największa tego typu impreza na świecie. W zeszłym roku festiwal gościł najlepszych slacklinerów z Kanady, USA, Chin, Australii, Brazylii, Peru, Indii oraz Izraela. Łącznie na imprezę co roku ściąga ponad 300 uczestników.

Festiwal jest częścią trwającego przez weekend Carnavalu Sztukmistrzów. Organizatorzy tego wydarzenia skupiającego najróżniejszych artystów sztuk cyrkowych i im pokrewnych, postanowili przyłączyć festiwal slackline do programu imprezy, aby nawiązać do postaci Jaszy Mazura, bohatera książki “Sztukmistrz z Lublina” autorstwa Isaaca Bashevis Singera. W ten sposób dyscyplina typowa dla otoczenia bardziej “outdoorowego” przeniosła się w przestrzeń miejską, wypełniając ją i tworząc dodatkowy spektakl rozgrywany nad głowami widzów.

Trickline zawieszony ponad siatką bezpieczeństwa (fot. Urban Highline Festival)

Popisy slacklinerów i artystów z Carnavalu Sztukmistrzów przenikają się we wspólnej przestrzeni miasta (fot. Urban Highline Festival)

Pole campingowe przeznaczone dla uczestników i gości Urban Highline Festival zostało już otwarte. Swoje hamaki i rozciągane w powietrzu namioty rozwieszają już pierwsi slacklinerzy. Nietypowe obozowiska wiszące wysoko nad ziemią, wśród drzew, lub nad dnem kanionu są już charakterystycznym elementem tego środowiska. Widać, że slacklinerzy lubią ten stan – zawieszenia pomiędzy niebem, a ziemią.

Obozowisko slacklinerów w Lublinie (fot. Urban Highline Festival)

Podczas trwającego 6 dni festiwalu w Lublinie odbędą się liczne warsztaty, pokazy highline i trickline. Dodatkowo goście festiwalu będą mieli okazję wziąć udział w prelekcjach prowadzonych przez najlepszych zawodników na świecie. Jednym z gości specjalnych festiwalu będzie Anglik,  Charles Chillington Chater.

Wśród Polaków specjalne prelekcje poprowadzą m.in. Filip Oleksik Kuba Ostrysz. Spektakularnym punktem programu są z pewnością pokazy na 37 metrowej długości tricklinie zawieszonym nad siatką bezpieczeństwa oraz zawody Urban Ninja – Mistrzostwa Polski w Trickline. W wielu punktach miasta, pomiędzy budynkami o różnej wysokości (w tym wieżowcami) rozwieszone zostaną highliney. Najdłuższy z nich będzie miał długość 80m. Dokładny program imprezy znajdziecie w pdf – urban-highline-festival-program.

Carnaval Sztukmistrzów oraz Urban Highline Festival to ciekawe wydarzenia, zarówno dla uczestników, jak i dla gości. Lublin wypełniony artystami i sportowcami z całego świata zmienia się na te kilka dni nie do poznania, a atmosfera na ulicach miasta jest niepowtarzalna. Jeśli tylko będziecie mieli okazję, zajrzyjcie do Miasta Sztukmistrzów. Dodatkowo może zachęcić Was poniższy film autorstwa Wojtka Kozakiewicza, który prezentuje poprzednią edycję Festivalu:

Więcej informacji na temat Carnavalu i Urban Highline Festival znajdziecie na poniższych stronach:

Strona Carnaval Sztukmistrzów

Profil FB

Michał Gurgul
źródło: sztukmistrze.eu, Urban Highline Festival

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn