To już dziś! Bieg dla Słonia startuje po raz piąty!

przez Administrator | Opublikowano 23 czerwca 2017 12:31

Wszystko zaczęło się 7 sierpnia 2013 roku, kiedy to miesiąc po tragicznej śmierci Artura Hajzera zorganizowano pierwszy Bieg dla Słonia. Dziś impreza upamiętniająca himalaistę startuje po raz piąty!

Artur Hajzer był jednym z najbardziej doświadczonych polskich himalaistów, zdobywcą siedmiu ośmiotysięczników, kierownikiem programu „Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015”, autorem książek. W środowisku alpinistów i przez kolegów nazywany był „Słoniem”. Bieg poświęcony jest jego pamięci.

Bieg dla Słonia w ciągu tych pięciu lat stał się jednak czymś znacznie więcej – przez swój charakter integruje środowisko i udowadnia, że pamięć o ważnych dla nas ludziach nie ginie.

Artur Hajzer po zejściu bazy po akcji na Gasherbrum I, rok 2012 (fot. Agna Bielecka)

Biegacze wystartują o godz. 22.00 i pobiegną parkowymi alejami w świetle czołówek na dystansie niespełna siedmiu kilometrów. Dystans nawiązuje do siedmiu ośmiotysięczników, na których stanął Artur Hajzer. Start i meta imprezy usytuowana jest na lekkoatletycznym boisku treningowym Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

Organizatorzy Biegu zapraszają:

Po raz piąty pobiegniemy dla Słonia!!! Co Was czeka? Niespełna siedem kilometrów trasy. Przyjemny podbieg o długości 1300 metrów z plusem naturalnie ;) Pozwolimy Wam tam nieco się spocić i podbiec kilkadziesiąt metrów w pionie… zapewnimy Wam też brak oświetlenia na większej części trasy i głośno sapiących współtowarzyszy cierpienia ;) Zapewniamy też setki uśmiechniętych twarzy, morze światła, mnóstwo motywacji i pozytywnego kopa na cały rok. Jak co roku biegniecie bez opłat, nie rywalizujecie o pudło, nie liczycie czasu. Jesteśmy tam, by pamiętać o Słoniu, by pokazać, że pasja, marzenia to coś, o co warto zawalczyć! SŁONIU BIEGNIEMY!!!!

Udział w biegu jest bezpłatny! Nie ma także pomiaru czasu i klasyfikacji. Zwycięzcami są wszyscy, którzy partycypują w tej idei.

Po biegu warto zostać jeszcze na chwilę, odbędzie się losowanie nagród. W tym roku można liczyć na produkty od takich marek jak m.in. Mammut, Singing Rock, Bergans, Kayland, HiMountain, Alvika i Kwark. Będzie też okazja by spotkać się z Ryszardem Janem Pawłowskim i autorem książki Górska Korona Polski, czyli Bartoszem Andrzejewskim.

Blask czołówek podczas Biegu dla Słonia (fot. Bieg dla Słonia)

Organizatorzy Biegi dla Słonia odpowiadają na kilka często zadawanych pytań:

Czy są wcześniejsze zapisy on-line na bieg?

Nie. Zapisy w postaci podpisania stosownego oświadczenia o udziale ruszają w dniu biegu o godzinie 20:00. Oświadczenia otrzymują numer – to pozwala w przybliżeniu oszacować ilość uczestników i służą do późniejszego losowania nagród.

Czy jest depozyt/szatnie/natryski?

Tak. Dzięki naszemu partnerowi, którym jest Stadion Śląski, macie dostęp do szatni i natrysków. W szatni można zostawić na przykład ciuchy na zmianę, nie zapewniamy jednak ochrony tych obiektów, więc wartościowe rzeczy warto zabrać ze sobą.

Czy muszę biec w czołówce?

Nie, ale zalecamy jej posiadanie. Część trasy biegu nie jest oświetlona, a biegniemy już po zmroku. Organizator nie zapewnia czołówek, każdy światełko musi zorganizować sobie we własnym zakresie.

Czy mogę iść z kijkami/wystartować na rowerze?

Tak. Rowerzystów prosimy jednak, by zachowali dużą ostrożność, szczególnie na starcie. Osoby z kijkami zachęcamy do ustawienia się z tyłu stawki.

Czy mogę biec z psem?

Tak! Jedna zasada – pies obowiązkowo na smyczy. Tłum na starcie jest całkiem spory, więc nie chcemy, by coś stało się psiakom!

Czy mogę biec z dzieckiem?

Tak! Nie ma limitu wieku dziecka, natomiast jeśli maleństwo jest w wózku weźcie to pod uwagę oceniając Wasze siły. Na trasie jest spory podbieg. Uważajcie też podczas startu, kiedy panuje spory tłok. Dzieci startują po podpisaniu oświadczenia przez rodziców!!!

Czy muszę podpisać oświadczenie?

Bezwzględnie TAK!

Czy każdy otrzyma pamiątkowy medal?

Dokładamy wszelkich starań, by tak się stało. Niestety nie możemy tego zagwarantować na 100 procent. Nie mamy wcześniejszych zapisów, więc nie wiemy ile osób ostatecznie pojawi się na starcie. Możemy tylko szacować ilość uczestników. Jeśli ktoś nie dostanie medalu dołożymy wszelkich starań, by po biegu taki otrzymał. Pamiętajcie- każdy z tych medali jest robiony ręcznie i przechodzi przez wiele rąk, by zawisnąć na Waszych szyjach. Dla nas to bardzo ważne.

Czy będzie pomiar czasu/klasyfikacja?

Nie. Biegniemy dla Słonia, nie dla rywalizacji choć wiemy, że wielu z Was i tak mocno będzie podawać ;)

Gdzie zaparkować auto?

Możliwy jest dojazd i pozostawienie auta w bezpośrednim sąsiedztwie startu. Odradzamy z doświadczenia jednak takie rozwiązanie. Wyobraźcie sobie praktycznie jednoczesny wyjazd około 800 samochodów z jednego miejsca z ograniczoną przepustowością. W pobliżu, około kilometr od startu jest parking nieczynnego już o tej porze centrum handlowego o dużej pojemności. Jeśli dystans kilometra Was nie złamie – skorzystajcie z niego ;)

Czy organizator zapewnia wodę?

Tak! Na mecie będzie woda dla zawodników. Niestety nie wiemy, jakie będą warunki. Nasz sponsor – Katowickie Wodociągi – dostarcza nam około dwie tony tego szlachetnego płynu. Jak pokazały najcieplejsze edycje- warto mieć ze sobą także własną wodę a najlepiej izotonik.

Czy trasa będzie oznakowana i czy mogę pobrać track gps?

Tak trasa będzie oznakowana za pomocą poziomych znaków na asfalcie oraz taśm z odblaskami na całej długości jej przebiegu. Taśmy będą w miarę możliwości, co 50 metrów. Track gps można pobrać ze strony biegdlaslonia.pl

Czy organizator zapewnia zabezpieczenie medyczne?

Tak. Na miejscu będzie zespół ratownictwa medycznego z w pełni wyposażoną karetką Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. Do tego za peletonem pojedzie auto, w którym będzie ratownik medyczny z przenośnym zestawem ratunkowym.

Czy organizator zaleca jakieś wyposażenie?

Tak. Warto mieć ze sobą na trasie folię NRC oraz naładowany telefon z zapisanym numerem alarmowym. W razie upałów zalecamy także zabranie wody na trasę.

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronach:

 

Źródło: Bieg dla Słonia

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn