Marcin Świerc wygrał The Great Wall Marathon

przez Administrator | Opublikowano 20 maja 2017 10:37

Marcin Świerc, zawodnik Salomon Suunto Team, w wielkim stylu wygrywa The Great Wall Marathon – jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie.

Dzisiaj rano o godzinie 7 czasu lokalnego (1 rano czasu polskiego) wystartował Maraton na Murze Chińskim. Wśród zawodników na starcie pojawił się Marcin Świerc, zawodnik Salomon Suunto Team, najlepszy biegacz górski ostatnich lat w Polsce. Przed biegiem Marcin był wymieniany w gronie faworytów, ale nikt nie spodziewał się, że aż tak bardzo zdominuje bieg. Co prawda na trasie maratonu uczestnicy pokonywali aż 5164 schody, ale i tak można było się obawiać, że dla Marcina ten bieg będzie zbyt płaski. Ostatecznie zakończył bieg z czasem 3:14:34.

Marcin Świerc

The Great Wall Marathon jest powszechnie uważany za jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie. Pierwsza edycja tego maratonu została zorganizowana 1999 roku. Z czasem do dystansu maratonu dołączyły też biegi towarzyszące: półmaraton oraz bieg krótszy – Fun Run na dystansie 8,5 km. Pokonując 5164 stopni Wielkiego Muru i około 6 km odcinek po samym Murze można spodziewać się cudownych krajobrazów, a jednocześnie dużych upałów. Zazwyczaj temperatura w maju w tym regionie Chin sięga 30 °C.

Bieg poza trasą po Murze wiódł w kolejnych etapach przez malownicze wioski i pola ryżowe. Nie trzeba dodawać, że atmosfera biegu jest naprawdę wyjątkowa, a startujący zagrzewani są do walki z dystansem przez całe rzesze okolicznych mieszkańców.

Fragment trasy (fot. The Great Wall Marathon)

Marcin Świerc jest pierwszym Polakiem, który wygrał te zawody.

Informacja marki Salomon

The Great Wall Marathon – wyniki

Mężczyźni

  1. Marcin Świerc (POL) – 3:14:34
  2. Loren Newman (USA) – 3:32:38
  3. Loïc Lapèze (FRA) – 3:41:18

Najlepsze kobiety na podium (fot. The Great Wall Marathon)

Kobiety

  1. Anna Nelsson (SWE) – 4:11:21
  2. Lauren Draper (GBR) – 4:31:09
  3. Rosalyn Valdez (USA) – 4:35:39

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn