Pomocup – pierwsze urządzenie pomiarowe do noszenia na nartach

przez Administrator | Opublikowano 03 marca 2017 12:07

Pomocup to pierwsze urządzenie pomiarowe do noszenia na nartach. Stworzone przez skialpinistów dla skialpinistów. 

Dlaczego powstało?

Pomocup to odpowiedź na potrzeby rosnącej grupy skialpinistów. Celem urządzenia jest sprawienie, że wyjazdy w góry będą jeszcze bardziej ekscytujące, niezależnie od tego, czy aktywność przyjmuje charakter rekreacyjny czy treningowy. Pomocup dokonuje pomiarów i zapisuje te informacje, które mają znaczenie dla każdego.

Rozmiar i waga

Pomocup to urządzenie o 6,8 cm długości, 3,3 cm wysokości i 1,8 cm szerokości, ważące zaledwie 24 g razem z mocowaniem na bazie magnesów doczepianych do nart.

Technologie

Urządzenie wyposażone zostało w czujniki takie jak przyspieszeniomierz 3D, żyroskop 3D, termometr i barometr, które zbierają 1200 danych na sekundę. Połączenie czujników i zaawansowanych algorytmów pozwala Pomocup obliczać trójwymiarowy ruch nart i zapisywać szczegółowe parametry takie jak nachylenie stoku, moc, szybkość, tempo, długość kroku i temperatura.

Tempo poruszania się, czas, jaki poświęcamy na każdy kick turn czy zdejmowanie fok to bardzo ciekawe informacje. Pomocup to idealne urządzenie do rejestrowania takich danych – mówi Kilian Jornet.

Interfejs – aplikacja i strona www 

Pomocup łączy się z telefonem za pomocą aplikacji, która przekazuje informacje zwrotne w czasie rzeczywistym podczas aktywności. Oprócz szczegółowych danych urządzenie wykrywa i oblicza czas trwania najważniejszych czynności wykonywanych podczas touru: zdejmowanie fok, mocowanie nart do plecaka czy kick turny. Po powrocie do domu, użytkownik może przeanalizować dane i podzielić się nimi w Internecie na skilog.com (start w kwietniu 2017).

Cena

Cena detaliczna Pomocup oscylować będzie wokół 220 EUR.

Pomocup zostało docenione na tegorocznych targach ISPO w Monachium. Jury konkursu nagrodziło urządzenie nagrodą GOLD WINNER w segmencie narciarskim / kategoria Urządzeń mobilnych i pomiarowych.

Więcej informacji na stronie: http://pomocup.com/

Informacja prasowa

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn