Salewa otrzymuje nagrodę ISPO AWARD GOLD WINNER na targach ISPO 2017

przez Administrator | Opublikowano 14 lutego 2017 12:58

Jury największych międzynarodowych targów branży sportowej ISPO Munich wyróżniło nowy speed hikingowy plecak SALEWA Ultra Train 18 nagrodą ISPO Award GOLD WINNER – jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży.

Podczas ostatnich targów ISPO Munich 2017 markę SALEWA uhonorowano ISPO Award Gold Winner, czyli jedną z najbardziej pożądanych nagród w branży. Zwycięskie produkty wybierane są przez niezależny panel ekspertów złożony z profesjonalistów świata sportu. Co roku do konkursu napływają setki zgłoszeń – w 2017 roku było ich ponad 500. Zwycięskim produktem marki okazał się nowy plecak Ultra Train 18 zaprojektowany specjalnie do speed hikingu. Jury uzasadniło swój wybór w następujący sposób: Otwarta konstrukcja pasów naramiennych w połączeniu z systemem podwójnych klamer sprawia, że plecak dokładnie dopasowuje się do pleców, ale jednocześnie w żaden sposób nie ogranicza ruchu podczas biegania.

plecak Ultra Train 18

Głównym problemem speed hikingu jest to, że użytkownik potrzebuje lekkiego plecaka, ale bardziej pojemnego niż modele trail runningowe, a to oznacza również konieczność stabilizacji plecaka podczas ruchu i zapewnienia użytkownikowi odpowiedniej cyrkulacji powietrza przy plecach.” – tłumaczy Giordano Vechiet, manager ds. produktu w dziale Equipment marki. „Nasze rozwiązanie to model, który dopasowuje się do ciała niczym plecak stricte biegowy, a pojemnością przypomina plecaki hikingowe. Te dwie cechy udało nam się połączyć dzięki innowacyjnemu Twin Compression System. Pozwala on na łatwą redukcję objętości i dopasowanie plecaka za pomocą dwóch pasków kompresyjnych. Oddychalność i swobodę ruchu gwarantują natomiast pasy naramienne o otwartej konstrukcji wykonane z pianki Ortholite®, podobnie jak przylegający do pleców panel.

Innowacyjne, lekkie rozdwojone pasy naramienne wykonane z pianki Ortholite® oraz zapewniający wentylację tylny panel systemu nośnego Contact-Fit Lite dopasowują się kształtem do ciała użytkownika zapewniając maksymalną wygodę i wspomagając oddychalność. W celu utrzymania stabilnej pozycji plecaka podczas szybkiego poruszania się w górach, został on wyposażony w Twin Compression System (TCS) składający się z górnego paska kompresyjnego oraz dolnego połączonego z pasem piersiowym dla łatwej redukcji objętości i wysokości plecaka. Sprawia on również, że plecak pozostaje blisko ciała, a jego zawartość w centralnym i ustabilizowanym położeniu.

Do treningu w górach potrzebuję dopasowanego plecaka, z którym mogę swobodnie biegać, ale również wszechstronnego i pojemnego na tyle, bym mógł zmieścić w nim zestaw startowy lub ekwipunek na cały dzień. Musi on mieć również łatwy system regulacji nie wymagający zdejmowania plecaka – mówi Aaron Durogati, sportowiec górski, zawodowy paralotniarz i pretendent do zwycięstwa w Red Bull X-Alps, czyli najtrudniejszym na świecie wyścigu typu adventure wymagającym od zawodników pokonania 1000-kilometrowej trasy przez Alpy jedynie siłą własnych nóg i na paralotni.

Oprócz swojej lekkiej, V-kształtnej anatomicznej konstrukcji, Ultra Train 18 posiada w zanadrzu również szereg innych funkcjonalnych rozwiązań, w tym przegrodę na system hydracyjny i wyjście na rurkę na obu pasach naramiennych, łatwe w dostępie skośne kieszenie boczne, mocowanie kijów oraz odblaskowe elementy dla lepszej widoczności użytkownika w terenie podczas wczesnych startów i późnych powrotów. Ultra Train 18 dostępny jest również w mniejszej wersji w postaci 14-litrowego Lite Train 14. Model został oficjalnym plecakiem wyścigu Red Bull X-Alps 2017.

SALEWA to 80 lat doświadczenia w sportach górskich. Od ośmiu dekad marka opracowuje innowacyjne i efektywne rozwiązania dla alpinistów i miłośników gór oraz pozostaje punktem odniesienia w segmencie hardware’u i zaawansowanej technicznie odzieży górskiej. Marka z siedzibą w sercu Dolomitów – Tyrolu Południowym znana jest z innowacyjnych produktów takich jak pierwsze w pełni regulowane lekkie raki czy pierwsza rurowa śruba lodowa. Uhonorowany nagrodą ISPO Award Gold Winner plecak Ultra Train 18 to nawiązanie do tego dziedzictwa.

ULTRA TRAIN 18 – GŁÓWNE CECHY

 • Wyjście na rurkę systemu hydracyjnego
 • Mocowanie kijów
 • Zapinana na zamek kieszeń na dokumenty i elastyczne kieszenie boczne
 • Odblaskowy nadruk
 • Wymiary: 46 x 26 x 16 cm
 • Waga: 420 g
 • System nośny: Contact-Fit Lite
 • Materiał: 100D x 100D nylon
 • Pojemność: 18 L
 • Kolory: royal blue, sulphur
 • SRP: 449,90 PLN

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn