Skinalp – drugie życie fok POMOCA

przez Administrator | Opublikowano 05 stycznia 2017 12:27

Wiosną 2016 roku marka POMOCA, szwajcarski ekspert w produkcji fok, zdecydowała się wesprzeć wyjątkowy projekt stworzony przez dwóch pasjonatów gór z Doliny Aosty. Mario Demicheli i Hervé Domenighini zajmują się produkcją wysokiej jakości pasków i breloków do kluczy wykorzystując przy tym… resztki z produkcji fok narciarskich.

W ten sposób tworzą oni unikalne produkty, a część dochodu z ich sprzedaży przekazują na rzecz działającego w Nepalu sierocińca Sanonani założonego przez włoskiego alpinistę Marco Comandonę i jego żonę Barbarę Luboz. Jako światowy producent fok, POMOCA co roku utylizuje tony odpadów produkcyjnych i w miarę rozwoju firmy coraz intensywniej poszukiwała możliwości ponownego ich przetwarzania. „Drugim życiem” okazał się właśnie Skinalp.

Skinalp (fot. Martino Frova Photography)

Jak działa projekt? POMOCA przekazuje firmie resztki z produkcji w postaci już odpowiednio przyciętych kawałków. Skinalp pokrywa jedynie koszt netto cięcia odpadów (bez amortyzacji czy marży) i następnie wykorzystuje je przy tworzeniu własnych produktów w Val d’Aosta. Wszystkie paski i breloki są w 100% wykonywane we Włoszech, łącznie z klamrami, opakowaniem itd. i sprzedawane wyłącznie przez Skinalp w sklepach na terenie Włoch oraz za pośrednictwem strony internetowej. Sklepy sprzedające produkty Skinalp kupują je po specjalnej cenie i z dobrą marżą. Jako że POMOCA postrzega projekt w wymiarze czysto CSR-owym zrzekła się dochodu ze sprzedaży i nie chce czerpać z niego jakichkolwiek korzyści finansowych.

W POMOCA wierzymy, że powinniśmy możliwie jak najbardziej wspierać inicjatywę Skinalp. Jest to unikalna forma recyklingu, dzięki której nie tylko choć odrobinę możemy zadbać o środowisko, ale także wspomóc szczytny cel, jakim jest opieka nad dziećmi w Nepalu dotkniętym w zeszłym roku tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemi. Dlatego też przy każdej okazji będziemy mocno promować projekt, zachęcając również naszych klientów do zakupu akcesoriów Skinalp – mówi Piotr Gąsiorowski, POMOCA Sales & Marketing Manager w Polsce.

Więcej o projekcie:

@skinalpmontblanc

@skinalp

Historia Skinalp:

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn