Urokliwa plaża na “końcu świata” – Uttakleiv na Lofotach

przez Piotr Turkot | Opublikowano 07 grudnia 2016 22:03

Miesiąc temu fotograf Mikołaj Gospodarek zabrał Was na stosunkowo bliską i łatwą wycieczkę – tatrzańską Łomnicę. Tym razem będzie bardziej “egzotycznie” – daleka północ wzywa.

Uttakleiv to jedna z najpopularniejszych plaży na Lofotach. Położona nieopodal Leknes kusi z kilku powodów. Po drodze na nią można zatrzymać się na dwóch malowniczych i mniejszych plażach. Dojeżdżając na plaże Uttekleiv ma się wrażenie, że jest to koniec świata. Otoczona ze wszystkich stron górami i szumem fal.

Plaża Utakleiv, Vestvågøy, Lofoty, Norwegia (fot. Mikołaj Gospodarek / gospodarek.pl)

Plaża Utakleiv, Vestvågøy, Lofoty, Norwegia (fot. Mikołaj Gospodarek / gospodarek.pl)

Dla mnie był to pierwszy kontakt z Lofotami tuż po tym jak wylądowałem w Leknes. Mimo tego, że o każdej porze roku jest licznie odwiedzana od świtu do nocy, to jest moim zdaniem jednym z bardziej klimatycznych miejsc na Lofotach. Nocą przyciąga też tych, którzy chcą podziwiać zorze polarne. Zobaczcie sami!

***

Mikołaj Gospodarek
Urodził się w Częstochowie. Odkąd sięga pamięcią nosiło go po outdoorowych szlakach – najpierw po Jurze, później po Beskidach, Tatrach. Kiedy zasmakował Alp zdał sobie sprawę, że chce mieszkać z widokiem na te niezwykłe góry. Przed kilkoma laty udało mu się zatrzymać w Bawarii, gdzie obecnie mieszka i tworzy. Fotografią zajmuje się zawodowo ponad 10 lat.
Mikołaj Gospodarek w Dolomitach, na tle Tre Cime di Lavaredo

Mikołaj Gospodarek w Dolomitach, na tle Tre Cime di Lavaredo

Podróżuje, pisze i jest ciągle ciekawy świata. Ukończył studia fotograficzne w Łodzi. Jest chyba pierwszym Polakiem, który wyjechał do Niemiec i dojeżdża do pracy w Polsce… ale cóż – takie życie!

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn