Zostań Mikołajem i pobiegnij! Startuje kolejna edycja Biegu Mikołajów

przez Administrator | Opublikowano 19 października 2016 11:57

Mroźne powietrze, gwar wesołych ludzi dźwięczy w oddali, a horyzont mieni się czerwienią mikołajowych czap. Po raz kolejny, duży, czy mały, ma szansę wcielić się w dobrodusznego brodacza i sprezentować potrzebującym to co najważniejsze – zdrowie. Już 4 grudnia bieżącego roku o godzinie 12:00 aż 5 polskich miast stanie się na chwilę mikołajowymi stolicami. Mowa o IV edycji charytatywnego Biegu Mikołajów, która po raz kolejny zmobilizuje tysiące ludzkich serc w szczytnym celu.

Cała zabawa polega na tym, aby w sposób aktywny wspomóc potrzebujące dzieci. Biegacze będą mieli do przebiegnięcia – w zależności od miasta – dystans około 10km. Każdy przebiegnięty kilometr to 1 zł na rzecz beneficjenta z danego regionu. Koncepcja wyjątkowo prosta, a jednocześnie skuteczna, albowiem dotychczas udało się organizatorom “wybiegać” już kilkadziesiąt tysięcy złotych! By pomóc wystarczy mieć ukończone 16 lat i przebiec przynajmniej jedno okrążenie.

12309637_905326556216888_5657636959536853552_o

By każdy mógł się poczuć Mikołajem nie tylko w sercu, ale i na ciele, uczestnikom biegu zostaną rozdane czapki samego św. Mikołaja. Niezwykła, magiczna atmosfera towarzysząca wydarzeniu zostanie zagwarantowana dzięki oddaniu do dyspozycji uczestników torów biegowych w całości, a ich wolne przestrzenie zostaną zagospodarowane mnóstwem atrakcji dla każdego. Wspólne śpiewanie kolęd, animacje czy Active Targ to tylko mały przedsmak tego, co czeka na niosących pomoc bohaterów. Uśmiechu doda również pamiątkowy medal, który czeka na każdego biegacza.

12322534_905326542883556_6230926673868449639_o

Biegamy lokalnie – wspieramy lokalnie. W zależności od miasta, wspierana będzie inna fundacja. Beneficjentami Biegu Mikołajów będą: Fundacja Ex Animo im. Marii Sapiehy, Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Fundacja Dar Szpiku im. Anny Wierskiej, Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oraz Fundacja Hospicyjna „Hospicjum to też życie”.

W ramach IV edycji Biegu Mikołajów odbędzie się także kolejna edycja Mikołajowego Festiwalu Biegowego Dzieci i Młodzieży, za którego organizację odpowiedzialne są Fundacja LOTTO Milion Marzeń i Fundacja Góry Przenosić przy dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ideą akcji jest aktywizacja młodych biegaczy w wieku 10-16 lat do udziału w mikołajowej zabawie biegowej. Bieg dla dzieci odbędzie się 4 grudnia w Warszawie i Poznaniu o godzinie 11:00 oraz w Zakopanem o godzinie 10:00. Bezpłatne zapisy na festiwal odbywają się na stronie biegmikolajow.org/bieg-dla-dzieci/.

4

Zachęcamy również do szybkich zgłoszeń na sam Bieg Mikołajów. Do 21.10 cena wpisowego wynosi tylko 49zł. Po tym dniu, cena wpisowego wzrośnie do 60zł.

Organizatorami imprezy są: Fundacja Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego oraz Fundacja LOTTO Milion Marzeń. Zapisy na wydarzenie w poszczególnych miastach właśnie ruszyły. By dołączyć do tej wyjątkowej inicjatywy i stać się Mikołajem wystarczy wypełnić formularz on-line na stronie www.biegmikolajow.org.

Więcej informacji na:

biegmikolajow.org
www.facebook.com/biegmikolajoworg/

Informacja organiztaora

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn