Zbliża się finał prestiżowego konkursu fotografii górskiej – IMS Photo Contest 2016

przez Administrator | Opublikowano 29 sierpnia 2016 9:33

14 października 2016 odbędzie się finał VI edycji cenionego konkursu fotografii górskiej – IMS Photo Contest 2016. Podzielony został on na 4 kategorie tematyczne, w których nagrodzonych zostanie łącznie 12 laureatów – po 3 w każdej kategorii. Sponsorem jednej z nich – „Mountain Faces” – jest włoskie AKU – uznany producent obuwia górskiego.

International Mountain Summit 2016

IMS Photo Contest 2016 stanowi integralną część imprezy International Mountain Summit, zrzeszającą miłośników gór i wspinaczki. Jej tegorocznej mottem „Meet. Mountain. People. Soul.” Potrwa ona od 10 do 16 października i, wzorem lat poprzednich, odbędzie się w miejscowości Bressanone/ Brixen w prowincji Bolzano, w Tyrolu Południowym. W czasie jej trwania odbędą się liczne spotkania, panele dyskusyjne, warsztaty czy prezentacje multimedialne. Nie zabraknie również wycieczek trekkingowych oraz wspinaczek w terenie, zwłaszcza iż miejsce imprezy znajduje się na terenie Dolomitów. Wszystko to będzie odbywało się w towarzystwie wybitnych postaci ze świata aktywności outdoorowych, z górską wspinaczką na czele.

Konkurs fotografii będzie jedną z największych atrakcji imprezy. O jego prestiżu świadczy fakt, iż w czasie 5 poprzednich edycji swoje prace wysłało łącznie ponad 10 000 pasjonatów fotografii, zarówno zawodowców, jak i amatorów, łącznie z ponad 100 krajów! Film promujący konkurs:

28 sierpnia minął termin nadsyłania zdjęć. W czasie kilku najbliższych tygodni będą one oceniane przez 9-osobowe jury, składające się z cenionych w środowisku górskim zawodowych fotografów. Ich zdjęcia wielokrotnie były nagradzane na licznych branżowych i pozabranżowych konkursach oraz festiwalach. Przewodniczącym jury został Georg Tappeiner, prekursor fotografii wykonywanej z poziomu samolotu, znany m.in. z pięknych ujęć Dolomitów.

„Rudolf Hauser w Austrii” - fot. Markus Berger

„Rudolf Hauser w Austrii” (fot. Markus Berger)

W tym roku organizatorzy po raz pierwszy w historii konkursu przełamują tradycję, rezygnując z narzucania fotografom określonego motywu przewodniego. Kreatywności twórców pozostawiono dużą przestrzeń, tak aby mogli oni dopasować swoje fotografie do jednej z czterech kategorii: Nature, Aerial, Action i Faces. Łączna pula nagród wynosi ponad 10 000 EUR. W dwóch pierwszych spośród wymienionych kategorii do zdobycia jest 2 000 (1 miejsce), 1 000 (2 miejsce) i 500 EUR (3 miejsce), w pozostałych odpowiednio 900, 500 i 250 euro. Konkurs ma charakter otwarty – mogły się do niego zgłaszać wszystkie osoby powyżej 16. roku życia.

"Ponad chmurami" (fot. Der Atem der Berge)

“Ponad chmurami” (fot. Der Atem der Berge)

"Stado" (fot. Sankar Sridhar)

“Stado” (fot. Sankar Sridhar)

„Moutain Nature” to kategoria dla fotografii uwieczniających naturalne piękno gór, z ich pejzażami, fauną i florą, w czasie zmieniających się pór dnia i roku. „Mountain Aerial” jest kategorią dla fotografii wykonanych przy pomocy dronów – włączono ją do konkursu, by pokazać perspektywę górskich szczytów i stoków z nieco innych ujęć niż te wykonane ludzką dłonią. Kategoria „Mountain action”, zgodnie ze swoją nazwą, skupia się na przedstawieniu ludzi w czasie akcji górskich, takich jak wspinaczka, trekking, jazda na nartach czy bieganie po górach. Wreszcie ostatnia kategoria, chyba najbardziej emocjonalna, czyli „Mountain Faces”. Jej zadaniem jest przedstawienie portretu ludzi gór w czasie ich codziennej egzystencji – podczas pracy, w czasie wolnym czy na spacerze i wzajemnym obcowaniu z górami – z emocjami malującymi się na twarzach, od radości aż po smutek i łzy.

Więcej informacji o konkursie można sprawdzić na http://www.imsphotocontest.com.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn