Clothes The Loop marki The North Face w Europie i Kanadzie

przez Administrator | Opublikowano 18 lipca 2016 21:01

Co zrobić ze starą kurtką lub dziurawymi butami? Można na przykład przetworzyć je na surowce wykorzystywane przy produkcji odzieży. The North Face rozwija swój program recyklingu w Europie i Kanadzie. Zużyta odzież zyska nowe życie dzięki programowi Clothes The Loop.

W tym miesiącu The North Face wprowadza program recyklingu odzieży w Niemczech i Kanadzie. Projekt Clothes The Loop wydłuża cykl życia produktów poprzez ponowne wykorzystanie ich elementów lub przetworzenie na surowce wtórne. W 2013 roku The North Face rozpoczął program pilotażowy od 10 sklepów w USA. W 2015 roku akcją objęte zostały wszystkie sklepy detaliczne i outlety The North Face w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory w ramach Clothes The Loop zgromadzono ponad 13 000 kg odzieży i obuwia.

Screen Shot 2016-07-18 at 20.58.44

Teraz, klienci sklepów The North Face mogą zostawić używane rzeczy, niezależnie od marki czy stanu, w specjalnych pojemnikach w 12 sklepach detalicznych w Niemczech oraz 6 w Kanadzie. Są one wysyłane do centrum recyklingu I:Collect (I:Co) i sortowane według ponad 350 kategorii. Część przeznaczana jest do ponownego wykorzystania, pozostałe do przetworzenia na surowce wtórne służące m.in. do produkcji odzieży, izolacji czy wykładzin.

Sponsor wyprawy

Jak podkreśla Arne Arens, dyrektor generalny The North Face EMEA, marka powstała z miłości do odkrywania otoczenia, a jego ochrona jest naszą pasją. Program Clothes The Loop pomaga naszym konsumentom w recyklingu zużytej odzieży i obuwia, a tym samym przyczynia się do ochrony zasobów naturalnych.

Zyski osiągnięte dzięki Clothes The Loop w Niemczech zostaną przekazane do EOCA (The European Outdoor Conservation Association), która finansuje projekty mające na celu ochronę przyrody na całym świecie. Każdy, kto odda używaną odzież, otrzyma również kupon, który będzie mógł wykorzystać danego dnia w sklepie The North Face.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn