Krokusy i prawdziwa zima na Memoriale Józefa Oppenheima

przez Administrator | Opublikowano 06 kwietnia 2016 12:00

W sobotę 2 kwietnia Dolina Chochołowska gościła zawodników XV Memoriału Józefa Oppenheima. Impreza miała w tym roku rangę Mistrzostw Polski i była czwartą edycją Pucharu Polski PZA w narciarstwie wysokogórskim.

Zawodnicy w rejonie Ornaku (fot. Bartek Korzeniowski Timelapse Factory)

Zawodnicy w rejonie Ornaku (fot. Bartek Korzeniowski Timelapse Factory)

Z powodu zbyt małej pokrywy śniegu w dolnych partiach Tatr Zachodnich organizatorzy zmienili planowaną trasę, prowadząc wariant dla kategorii seniorów i weteranów przez Iwaniacką Przełęcz, Ornak, Siwą Przełęcz, a następnie główną granią Tatr od Siwego Zwornika przez Starorobociański Wierch (2176m. n.p.m). Tam zawodnicy przepinali się do zjazdu i przez Kończysty docierali do Trzydniowiańskiego Wierchu, skąd w trudnych warunkach, częściowo po zmrożonych ” kalabrakach”, które dostarczały niezapomnianych emocji ☺, zjeżdżali do Doliny Jarząbczej. A to jeszcze nie był koniec.

Starobociański (fot. Bartek Korzeniowski Timelapse Factory)

Starobociański (fot. Bartek Korzeniowski Timelapse Factory)

Po przebiegnięciu przez Polanę Chochołowską wśród tłumu „krokusowych turystów” zawodnicy podchodzili na Grzesia i Rakoń. Na juniorów, kadetów, nestorów i amatorów czekała „mniejsza połowa” długiej wersji – czyli z Polany Chochołowskiej podejście przez Grzesia na Rakoń i zjazd do Wyżniej Chochołowskiej.

(fot. Bartek Korzeniowski Timelapse Factory)

(fot. Bartek Korzeniowski Timelapse Factory)

fot2

Najszybciej długą trasę pokonał Juraj Lastik ze Słowacji z czasem 2h48min, dwie minuty za nim pojawił się na mecie Milan Pisarcik, a trzeci i pierwszy wśród Polaków przybiegł Jakub Przystaś z czasem 2h51min. Tym samym Kuba zdobył tytuł Mistrza Polski, Vice Mistrzostwo wywalczył Marcin Piętka, a brązowy medal zdobył weteran polskiego skialpinizmu – Mariusz Wargocki.

Anna Figrua na trasie (fot. Bartek Korzeniowski Timelapse Factory)

Anna Figrua na trasie (fot. Bartek Korzeniowski Timelapse Factory)

Wśród Pań podium podzieliły między siebie zakopianki. I tak po raz kolejny bezkonkurencyjna Ania Figura w 3h09min wywalczyła Mistrzostwo Polski, druga na mecie była Julka Wajda, a tuż za nią Ania Tybor.

Wśród kadetów na krótszej trasie również tryumfowali zawodnicy z Zakopanego – Franek Rząsa przed Krzyśkiem Wojciechowskim i Jaśkiem Elantkowskim. Mateusz Knap ze Śląska, przed Markiem Legaszewskim wygrał wśród juniorów, a w kategoriach amatorskich pierwsi zameldowali się na mecie Natalia Tomasiak i Dariusz Haładyna.

Zwycięzcy (fot. Bartek Korzeniowski Timelapse Factory)

Zwycięzcy (fot. Bartek Korzeniowski Timelapse Factory)

Zawody wsparły firmy: Dynafit i Pomoca, a Partnerem Generalnym XV Memoriału Józefa Oppenheima była marka LOTTO.

Organizatorzy dziękują bardzo za pomoc obstawie zawodów i pracownikom Schroniska na Polanie Chochołowskiej oraz zawodnikom za udział. Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy
Więcej na www.tatrateam.com

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn