Zbliża się 9. Katowicki Przegląd Filmów Górskich

przez Administrator | Opublikowano 15 marca 2016 9:01

Kolejna edycja Katowickiego Przeglądu Filmów Górskich (18-20 marca) to okazja do spotkania ze znakomitymi himalaistami i obejrzenia najlepszych filmów górskich minionego sezonu. 

katowicki-przeglad-filmow-gorskich-plakat

Wśród gości Przeglądu będzie między innymi Andrzej Bargiel, który połączył zdobywanie ośmiotysięczników z jazdą na nartach, w minionym sezonie udało mu się zdobyć Broad Peak, a następnie zjechać ze szczytu na nartach.

Kolejni goście opowiadać będą o latach 80. w himalaizmie. Janusz Majer przybliży widzom wydarzenia tragicznego sezonu 86′ na K2, zaś Maciej Pawlikowski opowie o wielkim triumfie polskiej wyprawy na Cho Oyu zimą w 1985 roku. Janusz Onyszkiewicz na przykładzie wyprawy na Gasherbrum III z 1975 roku porówna dawne sposoby prowadzenia wypraw himalajskich do dzisiejszych. Natomiast Wojciech Jagielski o tematyce górskiej opowie poprzez pryzmat polityki i życia społecznego.

Filmy, które zaprezentujemy w tym roku, opowiadają zarówno o współczesnym wspinaniu (Reel Rock 10, Citadel), jak i o wydarzeniach oraz postaciach historycznych (Metanoia, K2. Dotknąć nieba).

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn