Finał Enervita na trasie pełnej niespodzianek

przez Administrator | Opublikowano 15 lutego 2016 15:18

Daniel Iwanowski i Katarzyna Witek zwyciężyli w dzisiejszym, trzecim biegu narciarskim w cyklu Enervit Classic 5-10-15 na dystansie 12.5 km na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Bieg ukończyło ponad dwieście osób, co oznacza, że były to najliczniej obsadzone zawody w narciarstwie biegowym w Polsce w tym sezonie. W całym cyklu zwyciężyli Łukasz Bronowicki i Alena Jindriskova.

Trasa była bardzo wymagająca, pełna krótkich, ale forsownych podbiegów i zjazdów, jak również zakrętów. Nie zabrakło jednak także odcinków bardzo szybkich. Najdłuższym był finiszowy zjazd z Górnego Duktu na Polanę Jakuszycką.

Finał Enervita na trasie pełnej niespodzianek

Finał Enervita na trasie pełnej niespodzianek

ener9x

Podkład nie zawsze był dobry, ale taka trasa, bardzo techniczna, oznaczała, że nie wystarczy, że nam narty jadą – komentowała za metą druga wśród pań Joanna Badacz.

Cieszę się, że mogła pobiec na nartach na takie trasie. Brawa dla organizatorów, że zdołali ją przygotować – mówiła Karolina Woźniewska.

Stowarzyszenie Bieg Piastów przez kilka dni przygotowywało trasę dzisiejszego biegu. Praca polegała na transportowaniu ogromnych ilości śniegu  z miejsc, gdzie było go dużo, a gdzie nie był niezbędny, na fragmenty trasy pozbawione śniegu. Trochę pomogła też aura: parę dni przed finałem Enervita sypnęło.

Jak powiedział komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin, dystans został skrócony z 15 do 12.5 km, bo wymagała z niej trasa Jeleniogórska. Jest na niej za mało śniegu, a jej ukształtowanie wymaga dość grubej pokrywy.

ener5x

ener6x

Polana Jakuszycka tętni dziś biegowym i narciarskim życiem nie tylko za sprawą Enervita. Równolegle rozgrywane są zawody młodzieżowe Grupy Azoty, a na pozostałych trasach, długości około 30 kilometrów, spacerują i biegają rekreacyjnie amatorzy i turyści.

Bieg finałowy Enervita ukończyły 204 osoby, co oznacza, że pod względem frekwencji był to największy bieg narciarski w tym sezonie w Polsce. Wcześniej w ramach tego cyklu odbyły się biegi na 5 i 10 km.

Za tydzień na Polanie Jakuszyckiej finał cyklu Fischer Cup Biegaj z nami 3/6/9.

Informacja organizatora

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn