W Jakuszycach ruszają dwa cykle z sześcioma biegami

przez Administrator | Opublikowano 21 stycznia 2016 17:20

To będzie rozgrzewka przed Biegiem Piastów. W najbliższy weekend na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie odbędą się trzy biegi narciarskie zaliczane do Enervit Classic 5-10-15 oraz do Fischer Cup 3/6/9 Biegaj z nami.

Zdjęcie 1

Enervit Classic składa się z trzech biegów: na 5, 10 i 15 km techniką klasyczną. Rozgrywany był już w poprzednim sezonie i cieszył się sporą popularnością. W każdym z biegów brało udziało grubo ponad sto osób.

Ficher Cup 3/6/9 Biegaj z nami to nowość. Składać się trzech biegów na 3, 6 i 9 km klasykiem. Organizatorzy mają nadzieję, że tak krótkie dystanse zachęcą do udziału osoby, które jeszcze nigdy nie startowały, także początkujących na biegówkach. Przed zawodami będą mogli liczyć na porady instruktorów narciarskich dotyczące poprawnej techniki biegu i przygotowania do startu.

enervii

Oba cykle będą mieć klasyfikacje łączne, w których nagrodzonych zostanych po sześć najlepszych kobiet i mężczyzn. Nagradzane będą także najlepsze szóstki open w poszczególnych biegach, jak i najlepsi w kategoriach wiekowych.

Zapisy prowadzone są stronach bieg-piastow.pl i datasport.pl. Organizatorem wszystkich biegów jest Stowarzyszenie Bieg Piastów. Szczegóły organizacyjne na stronie www.bieg-piastow.pl.

Terminarz:

Enervit Classic 5-10-15

  • 23 stycznia (sobota), 5 km, start godz. 12.
  • 31 stycznia (niedziela), 10 km, start godz. 11.30.
  • 13 luty (sobota), 15 km, start godz. 10.

Fischer Cup 3/6/9 Biegaj z nami

  • 23 stycznia (sobota), 3 km, start godz. 9.30.
  • 24 stycznia (niedziela), 6 km, start godz. 11.30.
  • 21 luty (niedziela), 9 km, start godz. 10.

Główne zawody sezonu zimowego w Jakuszycach, jak również w Polsce, Bieg Piastów, odbędzie się na przełomie lutego i marca w Jakuszycach.

Informacja organizatora

Fot. Michał Luch i Leszek Kosiorowski

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn