6 listopada ruszają Karkonoskie Dni Lajtowe

przez Administrator | Opublikowano 22 października 2015 14:22

W dniach 6-8 listopada odbędzie się wielkie święto wszystkich miłośników gór. Właśnie wtedy w Karpaczu, w Hotelu Gołębiewski rozpocznie się 16. edycja „Karkonoskich Dni Lajtowych” organizowanych przez Miasto Karpacz, Hotel Gołębiewski oraz Polski Klub Alpejski.

karkonoskie-dni-lajtowe-plakat

W czasie trwania festiwalu wielbiciele gór będą mogli obejrzeć filmy poświęcone tematyce górskiej, wysłuchać relacji z niezwykle interesujących wypraw oraz spotkać się i podyskutować z elitą polskiego i światowego alpinizmu oraz z gwiazdami sceny wspinaczkowej.

W tym roku będziemy gościć wielkie górskie osobowości z Turcji, Kazachstanu, Hiszpanii czy Austrii oraz czołówkę polskiego alpinizmu. Znakomity himalaista Tunc Fidik opowie nie tylko o swoich wejściach w Himalajach i Karakorum, ale również przybliży nam góry Turcji. Wprost z Tyrolu przyjedzie do nas Peter Habeler, który wraz z Reinholdem Messnerem zdobył Mount Everest bez dodatkowego tlenu. Kolejny gość to Òscar Cadiach – wybitny hiszpański himalaista, który zdobył już trzynaście ośmiotysięczników (!). Natomiast z Kazachstanu odwiedzi nas „śnieżny bars” Alexander Chechulin.

Czołówkę polskiego alpinizmu reprezentować będą Andrzej Bargiel, Adam Bielecki i Tomek Mackiewicz. Opowieści Adama o wpinaniu w Andach peruwiańskich oraz wyprawie na Kanczendzongę będzie można wysłuchać w piątek i w niedzielę. Andrzej Bargiel przedstawi swój projekt ekstremalnych zjazdów z ośmiotysięczników. Natomiast o kolejnej zimowej wyprawie na Nanga Parbat opowie nam Tomek Mackiewicz, który połączy się z nami online z Irlandii. Piotr Hercog, najlepszy polski biegacz górski, opowie o ultra bieganiu. Nie zabraknie również nestora polskiego alpinizmu Ryszarda Szafirskiego, którego opowieści o górach przyprawiają o dreszcze.

Wszystkich miłośników górskich wędrówek już gorąco zapraszamy na nasze tegoroczne Dni Lajtowe! Żywimy nadzieję, że dopiszecie i tym razem!

Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy: www.dnilajtowe.pl.

Organizatorzy

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn