Kolejny sukces Hansjörga Auera

przez Administrator | Opublikowano 21 września 2015 11:54

Zawodnik teamu The North Face, Hansjörg Auer, jako pierwszy wspinacz w historii, samodzielnie pokonuje Mephisto.

Mephisto to mierząca 985 stóp (blisko 300 metrów) droga, zlokalizowana na wschodniej ścianie Sass dia Crusc (2907m). Po raz pierwszy poprowadzona w 1979 roku przez dwóch Austriaków – Reinharda Schiestla oraz Luggiego Reisera – pozostaje punktem obowiązkowym na listach wielu wspinaczy z całego świata. To, co w dużej mierze przyciąga ich na alpejską “ósemkę” to minimalna liczba haków – jej twórcy osadzili na niej tylko trzy – a także jej nieprzewidywalność, która wymaga ponad przeciętnych umiejętności.

Hansjörg Auer

Hansjörg Auer

23 sierpnia 2015 roku u podnóża Heiligkreuzkofel stanął również Hansjörg Auer. Celem było zdobycie jej wraz z partnerką, gdyż jak sam przyznaje, sądził, że czasy samodzielnych przejść ma już za sobą. Jednak w trakcie pokonywania trasy, w jej kluczowym momencie, rozumiał, że jest to projekt na który czekał od lat.

Hansjörg Auer w akcji

Hansjörg Auer w akcji

HAuer_150823_unbenannt-4329-2_highres

HAuer_150826_unbenannt-1050529-highres

3 dni później podjął wyzwanie samodzielnie, by po niespełna godzinie zameldować się na szczycie. Jak sam mówi, wyczyn ten jest kamieniem milowym w jego karierze.

Cztery lata czekałem na taki projekt i cieszę się, że mogę dodać kolejną pozycję do moich samodzielnych przejść. Tym bardziej, że jest to właśnie Mephisto – dodaje.

Więcej informacji na temat wspinacza i jego przejścia znaleźć można na stronie: www.thenorthface.eu oraz kanałach Social Media:

Instagram: @TheNorthFace

Twitter: @TheNorthFaceEU

Facebook: www.facebook.com/thenorthface

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn