Za nami Maraton Karkonoski 2015

przez Administrator | Opublikowano 07 sierpnia 2015 12:57

W pierwszy weekend sierpnia Szklarska Poręba gościła biegaczy z 11 krajów, którzy zjechali na 7. PZU Maraton Karkonoski podziwiać piękno Karkonoszy w biegu. Po raz pierwszy impreza była rozgrywana przez dwa dni – w sobotę zawodnicy zmierzyli się z dystansem ultramaratonu, a w niedzielę z półmaratonu.

Maraton Karkonoski 2015

W imprezie wystartowało 870 osób z Polski, Niemiec, Czech, Turcji, Szwecji, Węgier, Austrii, Belgii, Norwegii, Luksemburga i Włoch. W tym roku pogoda była łaskawa dla zawodników, było ciepło, a na grani Karkonoszy powiewał delikatny wiatr.

Przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę, gdzie zlokalizowane było miasteczko maratońskie, zawodników dopingowali kibice, którzy wzięli też udział w akcji PZU „Podziel się kilometrem dla Fundacji Synapsis”, biegając na bieżniach elektrycznych i rowerach, a sponsor tytularny imprezy PZU przekazał 10 złotych za każdy pokonany kilometr na dzieci z autyzmem.

W sobotę w ultramaratonie zwyciężył Bartosz Gorczyca (Buff Team Polska) z czasem 3:49:21 i ubiegłoroczna zwyciężczyni Ewa Majer z czasem 4:41:33.

W niedzielę w półmaratonie najlepszy był Milos Kratochvic (Skp Hvezda Pardubice) z rewelacyjnym czasem 1:29:53 oraz Andżelika Dzięgiel (Twarde Pierniki Toruń) z czasem 1:48:35.

Już teraz zapraszamy za rok do Szklarskiej Poręby na kolejną edycję zawodów. Obecnie w związku z zaostrzeniami dotyczącymi rozgrywania imprez w Karkonoskim Parku Narodowym trwają rozmowy odnośnie przyszłorocznego terminu imprezy, który ogłosimy niezwłocznie po dostaniu zgody.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn