Kreidler przedstawia rowery Straight Alu

przez Administrator | Opublikowano 26 sierpnia 2015 13:50

Bezkompromisowy, lekki i sztywny – taki właśnie ma być nowy Kreidler Straight Alu, czyli górski rower enduro (all mountain) z pełnym zawieszeniem (full suspension) o skoku 150 mm. W nowej propozycji na rok 2016 projektanci i inżynierowie Kreidlera postawili sobie za cel optymalne połączenie efektywności, bezpieczeństwa i komfortu.

Kreidler Straight Alu trafi na rynek w trzech wersjach (Alu 2.0, Alu 1.0 i Alu), różniących się między sobą głównie wykorzystanym osprzętem.

Zdjęcie ilustracyjne 03 (mat. pras.)

Nowa seria Straight Alu to efekt ciężkiej pracy inżynieryjnej i zebranych przez lata doświadczeń. Poszczególne komponenty dobrane zostały tak, aby w całościowym ujęciu rower był sprzętem jak najbardziej wydajnym, nie zapominając przy tym jednak o ważnych przecież kwestiach wygody i bezpieczeństwa. Dopełnieniem jest estetyczny design, który sprawia, że Straight Alu prezentuje bardzo wysoki poziom także pod względem wizualnym – mówi menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska, Ireneusz Miśkowiec.

Zdjęcie ilustracyjne 07 (mat. pras.)

W rowerach z nowej serii wykorzystano ramy wykonane z hydroformowanego aluminium (stop 7005), zapewniające – jak przekonuje Kreidler – optymalne połączenie niskiej wagi oraz sztywności. Producent wykorzystał sprawdzony, czterozawiasowy system zawieszenia (z tzw. ogniwem Horsta), który ma odpowiednio ograniczać negatywny wpływ hamowania.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, na które zdecydowali się konstruktorzy Kreidlera, są zdalnie sterowane sztyce hydrauliczne – zastosowanie KS eTEN Remote zapewni możliwość szybkiego dostosowania do danego rodzaju terenu, zachowania ergonomii pozycji siedzącej oraz efektywnego przeniesienia mocy.

Kreidler Straight Alu 1.0 (mat. pras.)

W najwyższej wersji – Alu 2.0 – niemiecki producent postawił na komponenty, które mogą być interesującą propozycją dla miłośników jazdy wyczynowej. Z jednej strony to najnowsza wersja wydajnego osprzętu Shimano XT (z napędem 1×11), a z drugiej – m.in. hamulce hydrauliczne Magura MT7, innowacyjny widelec Magura TS7 eLECT (150 mm) z elektroniczną kontrolą amortyzacji oraz tylny amortyzator Magura TS RC (215×63 mm).

Zdjęcie ilustracyjne 10 (mat. pras.)

Do szerokiej dystrybucji nowe rowery trafią w 2016 r. Każdy z modeli Kreidler Straight Alu będzie dostępny w trzech rozmiarach (43, 45 i 47 cm).

Oficjalny dystrybutor marki Kreidler w Polsce:

http://kreidler.pl/

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn