Akademickie Mistrzostwa Europy we Wspinaczce Sportowej zakończone

przez Administrator | Opublikowano 10 sierpnia 2015 11:23

Ostatni dzień Akademickich Mistrzostw Europy we Wspinaczce Sportowej minął pod znakiem finału prowadzenia oraz uroczystej ceremonii medalowej i zakończenia imprezy.

Akademickie Mistrzostwa Europy dobiegły końca

Dzień rozpoczęliśmy półfinałami prowadzenia na ścianie Poziom 450 w Sosnowcu. Już podczas eliminacji wiadomo było, że konkurencja odbędzie się pod dyktando zawodniczek z Francji. Tak też było. Fanny Gibert, Nolwen Berthier i Marine Girardet toczyły bój o medale i ostatecznie w takiej kolejności stanęły na podium (Gibert, Berthier, Girardet).

Wśród panów w finale było najwięcej Rosjan (3 zawodników), ale tylko jeden z nich stanął na podium. Najlepszy okazał się Thomas Joannes z Francji, srebro dla Dmitrija Fakirianowa, brąz dla Antoine’a Kauffmanna.

Na koniec Mistrzostw rozegrano konkurencję prowadzenie

Po dekoracji kwiatowej zawodnicy wrócili do hotelu na lunch, by o godz. 20:00 przybyć na ceremonię medalową połączoną z ceremonia zakończenia Mistrzostw, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Patrik Perosa – przedstawiciel EUSA (Europejskiej Federacji Sportu Studenckiego) oraz Sławomir Witek – naczelnik Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Katowice zgodnie przyznali, że mimo debiutu tej imprezy w rozgrywkach europejskich, Komitet Organizacyjny znakomicie przygotował całą imprezę.Podzielali tę opinie również wszyscy zawodnicy i trenerzy, którzy śmiało porównywali poziom organizacyjny Mistrzostw do imprez rangi Pucharów Świata we Wspinaczce Sportowej.

Warto również zaznaczyć wysoki poziom sportowy imprezy, o którym świadczą nazwiska uczestników, którzy regularnie startują w najważniejszych imprezach międzynarodowych, również zdobywając na nich medale. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że AZS Katowice zdobył kolejne cenne doświadczenie organizacyjne, które z pewnością wykorzysta przy następnej międzynarodowej imprezie.

Pełne wyniki oraz galerie zdjęć na stronie imprezy – www.Climbing2015.pl.

Już niebawem obszerna relacja video z całej imprezy.

akademickie-mistrzostwa-europy
Zapraszamy do polubienia fanpage Mistrzostw www.facebook.com/Climbing2015PL.

Grzegorz Miedziński

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn