We wrześniu w Zawoi odbędzie się Festiwal Biegów Alpejskich

przez Administrator | Opublikowano 13 lipca 2015 16:34

W dniach 26-27 września 2015 r. w Zawoi odbędzie się prawdziwe święto dla miłośników biegów alpejskich. 7 biegów, 35 km i ponad 5000 m w pionie, a wszystko to w 2 dni w ramach Festiwalu Biegów Alpejskich.

Zawodnicy będą mogli wystartować w całym cyklu Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich lub w poszczególnych biegach: Biegu głównym – Chaszczoku, Biegu na Babią Górę przez Perć Akademików oraz Biegu na Małą Babią.

FBA

Uczestnicy Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich będą mieli do pokonania 7 różnych tras, 35 km (dystans bez zbiegów, by dotrzeć na start kolejnego etapu), ponad 5000 m przewyższenia, a wszystko to w 30 godzin!

Cały cykl Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich rozpocznie Chaszczok – Bieg na Babią Górę. W ramach tych zawodów rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Alpejskim. Dodatkowo bieg ten zaliczany jest do Pucharu Polski Skyrunning i będzie on finałem Pucharu Polski Skyrunning. Chaszczok – Bieg na Babią Górę zdobył tytuł Złotej Kozicy za najlepszy bieg alpejski w 2014 r.

Kolejne biegi w Etapowym Maratonie Biegów Alpejskich to: Bieg na Babią Górę przez Perć Akademików – zdecydowanie najtrudniejszy technicznie bieg, Bieg na Babią Górę – Granica oraz Nocny Bieg na Cyl. Drugi dzień zmagań rozpocznie niemal sprinterski wyścig na Mokry Kozub i znacznie dłuższy Bieg na Małą Babią. Po tych 6 biegach będzie znana kolejność oraz odległości czasowe uczestników i w ostatnim, finałowym etapie zawodnicy wystartują “na dochodzenie” w Biegu na Mosorny Groń.

(fot. Ekoldea)

(fot. Ekoldea)

POSZCZEGÓLNE BIEGI:

26 września 2015 r.

ETAP 1: Chaszczok – Bieg na Babią Górę, (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu);

Dystans 10 km, przewyższenie 1250 m;

ETAP 2: Bieg na Babią Górę – Perć Akademików (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu);

Dystans 7 km, przewyższenie 1000 m;

ETAP 3: Bieg na Babią Górę – Granica

Dystans 4 km, przewyższenie 850 m;

ETAP 4: Nocny Bieg na Police

Dystans 4 km, przewyższenie 600 m;

(fot. Ekoldea)

(fot. Ekoldea)

27 września 2015 r.

ETAP 5: Bieg na Mokry Kozub

Dystans 1 km, Przewyższenie 100 m;

ETAP 6: Bieg na Małą Babią (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu);

Dystans 6,9 km, przewyższenie 880 m;

ETAP 7: Bieg na Mosorny Groń – Finał na dochodzenie

Dystans 1,4 km, przewyższenie 330 m;

Wśród zapisanych na Etapowy Maraton Biegów Alpejskich są już m.in. czołowi polscy biegacze górscy: Piotr Koń (RMD Montrail Team – Fałków), Piotr Biernawski (ATTIQ Fake Runners) oraz Kamil Byrtek (EkoIdea). Wyzwanie startu w 7 biegach podejmie także Ola Dzik (BluEmu Team/K.S.Kandahar) – alpinistka, która na swoim koncie sukcesów ma m.in. wejście na Gasherbrum II (8035 m n.p.m.) oraz zdobycie prestiżowego tytułu Śnieżnej Pantery za wejścia na wszystkie pięć siedmiotysięczników byłego ZSRR. Ola Dzik jako pierwsza kobieta ukończyła zawody Elbrus Race na najdłuższej trasie Extreme.

Ola Dzik (fot. Maria Khytrykova)

Ola Dzik (fot. Maria Khytrykova)

Zapraszamy do Zawoi 26-27 września 2015 r. oraz zachęcamy do zapisów!

Więcej informacji na: www.biegnababia.pl

Informacja organizatora

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn