“Ta góra była mi przeznaczona, od momentu w którym się urodziłem” – Matterhorn Obsession

przez Administrator | Opublikowano 16 lipca 2015 19:36

14 lipca 2015 roku upłynęło 150 lat od pierwszego wejścia na Matterhorn, jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych gór na świecie. Ten, położony w Alpach Zachodnich, 4478-metrowy szczyt, mimo, że zajmuje dopiero szóstą pozycję pod względem wysokości jest jednym z ostatnich, który został zdobyty.

Otaczająca go tajemnica sprawia, iż Matterhorn zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu alpinistów, również Herve Barmasse’a. Urodzony i wychowany tuż u jej podnóża, zdołał wytworzyć z nią niezwykłą więź.

2015A 052

Historia moja i Matterhorn jest trochę jak bajka. Ta góra należała do mnie jeszcze zanim się urodziłem – mówi wspinacz, którego ojciec Marco Barmasse, wyruszał na pierwszą zimową wyprawę na jej zachodnią ścianę, gdy rodził się jego syn. Od tego czasu Włoch traktuje ją, jak swoje podwórko i już w wieku 22 lat otworzył pierwszą z wielu nowych dróg prowadzących na szczyt.

2015A 044

2015A 048

Choć na przestrzeni lat chęć eksploracji poprowadziła Barmasse’a w najdalsze zakątki świata, każdego roku powraca na jej zbocze, gdyż jak sam mówi to jedyna góra warta zdobycia więcej niż jeden raz.

By uczcić 150-lecie jej zdobycia, The North Face pokaże specjalnie przygotowany film, który przybliży historię przyjaźni łączącej Barmasse’a z tą “Górą Gór” oraz emocji towarzyszących mu podczas każdej z wypraw na jej szczyt.

Film można obejrzeć także na stronie www.thenorthfacejournal.com/matterhorn-obsession/.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn