The North Face Power In Me: Przygoda. Antidotum na pęd miasta

przez Administrator | Opublikowano 29 kwietnia 2015 10:30

From Five to Nine to ostatnia z trzech części wiosennej kampanii The North Face Power In Me, której celem jest pokazanie, że w każdym drzemie potrzeba odkrywania otaczającego nas świata. Po inspirujących opowieściach alpinisty Davida Goettlera i biegaczki długodystansowej Lizzy Hawker, poznajemy historię nauczyciela geografii Fearghala O’Nuallaina. Pokazuje on, że nawet kilka wolnych godzin wystarczy, by przeżyć prawdziwą przygodę i oderwać się od szarej codzienności.

Mieszkający na stałe w Londynie Fearghal O’Nuallain jest nauczycielem geografii, którego wielką pasją są podróże. Jak mówi: Wiele czasu spędziłem w drodze. Przeszedłem pieszo przez Ugandę, pokonałem bałkańskie góry. Podróże zmieniają sposób w jaki widzisz świat. Dlatego chcę obudzić w moich uczniach chęć odkrywania i poznawania otaczającego ich świata.

S15-Power_in_Me-Hike-Cards02

Fearghal stara się pokazać im, że nawet kilka wolnych godzin wystarczy, by przeżyć prawdziwą przygodę. Wraz z grupą podobnych mu miłośników podróży i outdooru, raz w tygodniu, po zakończeniu pracy udaje się w nowym, nieznanym im jeszcze kierunku.

Praca kończy się o 5 lub 6 po południu i ten czas, do 9 rano następnego dnia, jest tylko dla Ciebie. Możesz z nim zrobić co tylko zechcesz. Miasto oferuje wiele możliwości, jednak to właśnie te krótkie wyprawy pomagają mi w zachowaniu perspektywy i sposobu patrzenia na świat, który wypracowałem będąc w drodze – tłumaczy.

A026_C006_1117T8

Krótka historia O’Nuallaina została pokazana w trzecim odcinku wiosennej kampanii The North Face Power In Me. Jej celem jest zachęcenie szerokiego grona odbiorców do spojrzenia w nowy sposób na otaczający ich świat i znalezienia wewnętrznej motywacji do odkrywania. Kampania jest też wstępem do akcji The North Face, w ramach której znalezione zostanie 20 najciekawszych szlaków pieszych w Europie. Swoje propozycje zgłaszać będzie mógł każdy miłośnik outdooru od maja do września 2015 roku. Szczegółowe informacje na temat projektu znaleźć będzie można już wkrótce na stronach:

www.thenorthfacejournal.com

www.facebook.com/TheNorthFace

www.instagram.com/TheNorthFace

Film From Five to Nine dostępny jest pod adresem:

www.thenorthfacejournal.com/the-power-in-me-from-five-to-nine/

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn