Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza w Góry Izerskie przez cały rok. Nowe maratony w Jakuszycach

przez Administrator | Opublikowano 30 kwietnia 2015 11:29

Przez cały rok, a nie tylko zimą, tętnić będzie życiem Polana Jakuszycka. Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza po raz pierwszy do udziału w maratonach biegowym i rowerowym. Trasy, które zimą cenią sobie biegacze narciarscy, wiosną, latem i jesienią doskonale nadają się do uprawiania innych dyscyplin sportu.

Ponad 50 imprez, w większości otwartych dla wszystkich, rozegranych zostało na Polanie Jakuszyckiej i towarzyszących jej trasach narciarskich w sezonie zimowym 2014/15. Organizatorem dwudziestu, z udziałem ponad sześciu tysięcy ludzi, było Stowarzyszenie Bieg Piastów. Pozostałe zostały przygotowane przez związki i kluby sportowe oraz firmy. Jeśli dodamy do tego tysiące ludzi, którzy nie startowali w zawodach, ale także biegali i spacerowali na nartach, można powiedzieć, że Polana Jakuszycka tętniła życiem od grudnia do kwietnia.

(fot. Leszek Kosiorowski)

Trasa Letniego Biegu Piastów (fot. Leszek Kosiorowski)

Najwytrwalsi biegacze na nartach jeszcze kilka dni temu spacerowali po resztkach śniegu w Górach Izerskich, ale jest go tak niewiele, że łatwiej spotkać rowerzystów i turystów pieszych. Pokazują się także biegacze bez nart. I właśnie dla nich Stowarzyszenie Bieg Piastów – właściciel Ośrodka Narciarstwa Biegowego Jakuszyce, przygotowuje kolejne zawody.

Letni Bieg Piastów rozegrany zostanie po raz trzeci, ale pierwszy raz w jego ramach odbędzie się bieg na dystansie zbliżonym do maratońskiego – 44 km. Trasa będzie wiodła przez Samolot, Orle, wokół Kozińca, Starą Drogą Celną i Górnym Duktem Końskiej Jamy. Maratończycy pokonają tę pętlę dwukrotnie, a uczestnicy półmaratonu – raz. Odbędzie się także bieg na 10 km.

Trasa Letniego Biegu Piastów (fot. Leszek Kosiorowski)

Trasa Letniego Biegu Piastów (fot. Leszek Kosiorowski)

Zapisy (www.bieg-piastow.pl) zostały już uruchomione. Jakuszycki Maraton i Jakuszycki Półmaraton odbędą się w sobotę, 29 sierpnia, a Jakuszycka Dziesiątka w niedzielę, 30 sierpnia. Wpisowe na maraton, w porównaniu do innych biegów na tym dystansie, należy do najniższych w Polsce. Wynosi 50 zł.

Przed Letnim Biegiem Piastów zorganizowane zostaną bezpłatne wycieczki biegowe, na których każdy będzie mógł poznać trasy tych zawodów. Ich terminy zostaną wkrótce ogłoszone.

Rowerowy Bieg Piastów rozegrany zostanie pierwszy raz 26 września na dystansach 20 i 40 km. Cykliści będą rywalizować na pięknym, zalesionym szlaku wokół Kozińca i Starej Drodze Celnej, jak również na Dolnym Dukcie Końskiej Jamy. Start i meta oczywiście na Polanie Jakuszyckiej. Zapisy rozpoczną się 15 maja. Więcej informacji o Rowerowym Biegu Piastów na www.bieg-piastow.pl.

Oczywiście nie trzeba zawodów, by przyjechać do Jakuszyc i wybrać się na wycieczkę: biegową, rowerową bądź pieszą. Góry Izerskie i Polana Jakuszycka czekają na gości każdego dnia!

Stowarzyszenie Bieg Piastów

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn