Ważna informacja dla wszystkich użytkowników plecaków z systemem ABS, wyposażonych w butle stalowe

przez Administrator | Opublikowano 23 grudnia 2014 14:32

Otrzymaliśmy informację od producenta plecaków z systemem ABS, że dostawca butli stalowych znalazł problem w procesie ich napełniania. Natychmiastowa reakcja producenta polega na wycofywania butli stalowych z rynku europejskiego.

Możliwe jest, że w trakcie procesu napełniania pozostałości obróbki mogły pozostać w butli, które mogą utrudnić funkcjonowanie poduszek w przyszłości. W związku z tym wszystkie plecaki z systemem ABS TwinBag (podwójne poduszki powietrzne) wraz z butlą stalową i uchwytem inicjującym mają być zwrócone do firmy ABS do sprawdzenia. Dotychczas wystąpiły trzy przypadki nieprawidłowego działania systemu, które wystąpiły podczas aktywacji szkoleniowych.
Następujące produkty są objęte procedurą zwrotu celem sprawdzenia:

  • wszystkie europejskie (w kolorze czarnym) butle stalowe wraz z uchwytami napełnione przed 3 grudnia 2014 (data napełnienia uwidoczniona na okrągłej naklejce na butli)
  • plecaki ABS, które były w jakikolwiek sposób użyte („odpalenie” inicjujące lub w lawinie) sprzedane po roku 1996 (dotyczy to również partnerów ABS – (Bergans, Dakine, Deuter, Haglöfs, Ortovox, Salewa, The North Face, Vaude)

Produkty nie objęte procedurą zwrotu:

  • butle carbonowe
  • butle stalowe napełnione po 3 grudnia 2014
  • butle wyprodukowane na rynek amerykański (jaskrawożółte)
  • plecaki ABS z pojedynczą poduszką

Prosimy o jak najszybsze zgłoszenie produktów podlegających wymianie na adres mailowy:

tatratrade@tatratrade.com.pl

Po otrzymaniu takiego zgłoszenia indywidualnie będziemy się z Państwem kontaktować w celu ustalenia dalszych procedur wymiany sprzętu.

Przepraszamy w imieniu firmy ABS za wszelkie niedogodności.

Tatra Trade

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn