„Wasza Wysokość” – sztuka teatralna inspirowana postacią Wandy Rutkiewicz. Warto wesprzeć!

przez Administrator | Opublikowano 06 października 2014 9:52

15 listopada br. na scenie Teatru WARSawy odbędzie się premiera spektaklu „Wasza Wysokość”. Sztuka powstała na podstawie biografii (autorzy korzystali w z materiałów filmowych, wywiadów i wspomnień) naszej wybitnej himalaistki Wandy Rutkiewicz.

wasza-wysokosc-dramat-plakat-620x401

Autorką tekstu jest Anna Wakulik, reżyserii podjęła się Katarzyna Kalwat. W postać Wandy Rutkiewicz wcieli się Jadwiga Jankowska-Cieślak, poza tym wystąpią Henryk NiebudekMonika Pikuła i Tomasz Tyndyk.

Co jednak najważniejsze, autorzy sztuki na sfinalizowanie swojego projektu potrzebują dodatkowych funduszy (w kwocie 15 tys. zł), które pokryją koszty scenografii i muzyki do spektaklu.

Projekt można wspierać poprzez stronę wspieramkulture.pl/projekt/728-Wasza-Wysokosc-spektakl-teatralny.

Na stronie czytamy między innymi:

Jedną z legendarnych wspinaczek była Wanda Rutkiewicz – pierwsza kobieta na K2 i pierwsza Europejka na Mount Evereście. Niektórzy twierdzą że największa alpinistka świata. Jej niezwykłe życie i tajemnicze zaginięcie na Kanczendzondze było inspiracją do napisania fantazji o tym, jak dzisiaj czułaby się w górach bohaterka podobna do Wandy. Dlaczego by tam szła? Czy potrafiłaby się odnaleźć w innych realiach? Czy znalazłaby wspólny język z nowym pokoleniem wspinaczy?

Przedsmak tego, co czeka nas 15 listopada, mieliśmy już w maju tego roku, w TR Warszawa odbyła się wówczas próba czytana dramatu „Wasza Wysokość” (w ramach cyklu Nowa Dramaturgia) – szerzej pisaliśmy o tym tutaj. Później autorzy projektu wzięli również udział w warsztatach podczas Festiwalu Sopot Non-Fiction 2014.

Dorota Dubicka

wspinanie.pl

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn