Niezbędnik Simone Moro

przez Piotr Turkot | Opublikowano 11 lipca 2014 11:46

Legendarny włoski himalaista w ciągu ostatnich 19 lat odbył 46 podróży w najbardziej odległe zakątki świata – od Himalajów przez Karakorum, Tien Shan, Pamir, Andy, Patagonię aż po Antarktydę. Jak sam przyznaje, niezależnie od tego gdzie się właśnie wybiera, są rzeczy, których nigdy nie brakuje w jego torbie podróżnej.

Simone Moro jest w ciągłym ruchu. Jeżeli akurat nie wspina się zimą na jeden z ośmiotysięczników w Himalajach, zapewne realizuje projekt w Europie, albo podróżuje pomiędzy festiwalami górskimi i spotkaniami, zarażając innych swoją pasją do eksploracji. Przy takim trybie życia nabrał pewnego doświadczenia i wie co się przyda, a czego nie warto ze sobą zabierać na daną wyprawę.

05-01-12_NANGA_PARBAT_2011_0029

Simone Moro podczas zimowej wyprawy na Nanga Parbat 2011 (fot. Matteo Zanga)

Są jednak rzeczy, które trafiają do torby niezależnie od celu wyjazdu. Można je nazwać niezbędnikiem, innym dla każdego podróżnika.

Pierwsze, o czym wspomina Moro zapytany o swój niezbędnik, to rzeczy które pozwalają na szybki trening – „Przerwa w ćwiczeniach, nawet podczas wakacji, nie wchodzi w grę. Dlatego nigdy nie zapominam o butach i stroju do biegania, a często i drążku do podciągania. W ten sposób mogę wykonywać podstawowe ćwiczenia niezależnie od tego gdzie w danej chwili jestem.”

Po dłuższym zastanowieniu przyznaje także, że niemal każdą podróż traktuje jak potencjalną okazję do wspinaczki, dlatego – „W mojej torbie zawsze znajdzie się miejsce na buty do wspinaczki, magnezję, koszulkę, lekki plecak, a także kurtkę z membraną.”

Dla Moro, który dużą część roku spędza w drodze, ważny jest też stały kontakt z rodziną i współpracownikami. Wystarczy wspomnieć choćby zimową wprawę na Nanga Parbat, kiedy w oczekiwaniu na okno pogodowe kończył kolejne rozdziały swojej książki, by zrozumieć czemu na końcu jego listy niezbędnych w podróży rzeczy znajduje się laptop z połączeniem satelitarnym.

Simone nie jest wyjątkiem jeśli chodzi o przygotowanie do wyprawy. Z pewnością każdy wymienić może kilka rzeczy, które zawsze trafiają do podróżnego niezbędnika.

Kompletując swoją torbę podróżnika warto zwrócić uwagę na The North Face Base Camp Duffel. Ta lekka i pakowna torba została wykonana z niezwykle wytrzymałego materiału balistycznego, który jest odporny na wilgoć, przetarcia oraz przedziurawienia, a jednocześnie łatwy w czyszczeniu.

The North Face Base Camp Duffel

The North Face Base Camp Duffel

Dodatkowo jej dno zostało wyścielone miękkim wypełnieniem, by w razie opadów deszczu maksymalnie zabezpieczyć zawartość.

Base Camp Duffel wyposażony jest w jedną dużą komorę, w której zmieszczą się wszystkie potrzebne akcesoria oraz, znajdującą się pod klapą, małą kieszonkę z siatki zapinaną na zamek.

The North Face Base Camp Duffel

The North Face Base Camp Duffel

Wygodę podczas podróży zapewniają dwie taśmy na ramię, dwa uchwyty do noszenia w rękach oraz szelki.

Dostępne rozmiary: XS, S, M, L, XL.

Materiały prasowe The North Face

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn