„Rowertour”, lipiec 2014

przez Administrator | Opublikowano 27 czerwca 2014 9:30

Nasz plan na wakacje jak zwykle nie istniał. Nie istniał, bo istnieć nie mógł. Uzależniamy go zazwyczaj od mojej pracy, a zleceń przewidzieć się nie da. Wilna nie planowaliśmy zupełnie, ale różne zbiegi okoliczności sprawiły, że zdecydowaliśmy się na podróż bardziej sentymentalną, niż nam się to wydawało. Do Wilna pojechaliśmy jednak też, a może przede wszystkim z innego powodu – pewnego zdjęcia znalezionego w szufladzie… Z Polski na Litwę.

Rower makieta

Dolina Bobru
Życie matki naprawdę nie jest łatwe – wie to doskonale każda z nas. Do tego jeśli jesteś entuzjastką rowerowych wycieczek, jest trudno po dwakroć. A jeśli do tego mąż podziela naszą pasję, sytuacja może być naprawd ę beznadziejna. W końcu udało mi się skrzyknąć kilka koleżanek i zorganizować wypad pod hasłem: babska impreza rowerowa. Pełne obaw decydujemy się na desperacki krok pozostawienia rodzin bez naszej opieki na całe… dwa dni.
Bieszczady
Setki kilometrów przepięknych szos, przemierzających karpackie grzbiety i wzniesienia, z widokami sięgającymi od głębokich dolin rzecznych aż po najwyższe partie połonin. Wiele godzin wsłuchiwania się w śpiew ptaków i szum drzew podczas jazdy po nowych, idealnie gładkich, a jednocześnie zamkniętych dla ruchu leśnych asfaltach. Tak zapamiętałem wyprawę w Bieszczady.
Szlak Piastowski
W szkole żadne z nas z historii orłem nie było. – Może czas nadrobić te zaległości? – zaproponował Karol. Pomysł dobry, tylko od czego zacząć? Chyb a najlepiej od początku. Mieszko I, chrzest Polski, Gniezno, Lednica, Biskupin… W efekcie wybieramy się w podróż do przeszłości – Szlakiem Piastowskim, jeden z najpopularniejszych szlaków turystycznych w Polsce, położony na terenie Wielkopolski i Kujaw.
Włochy
Szanowni Czytelnicy, zwłaszcza Czytelniczki! Piszę ten tekst z myślę o Was, przyszłych mamach, które mają dylemat: czy rower i ciąża znajdą wspólny mianownik, czy też absolutnie nie? Czy wakacje z kobietą w ciąży można spędzić aktywnie na rowerze, czy raczej warto poleżeć w miłym słonecznym miejscu na leżaczku, spacerując i delektując się każdą chwilą z rodziną na piaszczystej plaży? My postanowiliśmy wybrać się do Włoch.
Brandenburgia
Las, rzeka lub jezioro, wstążka asfaltowej drogi. Od cz asu do czasu jakieś miejsce, które nie istniałoby, gdyby nie rowerzyści. Albo odwrotnie – rowerzyści, którzy nie jeździliby tu, gdyby nie takie miejsca jak te… Wszystko się uzupełnia. Trudno w to uwierzyć, ale spotykałem po drodze również takie osoby, które narzekały na niedostatki wschodnioniemieckiej infrastruktury dla rowerzystów.
wyprawa numeru
Islandia
Pomysł rowerowej podróży przez Islandię siedział w mojej głowie od dawna, ale podjęcie decyzji, by ruszyć w drogę, nie było łatwe. Legendy o wietrze szalejącym po zimnych, ponurych pustkowiach skutecznie odsuwały wyspę na nieokreślone kiedyś. Długo wierzyłam, że chłód, deszcz, wiatr i pustynny, terenowy interior są nie dla mnie. W końcu decyzja zapada. Lot nieco się dłuży i gdy dotykamy ziemi, czuję ekscytację.
rower owa baza podjazdów
Gorce – Jesionów i Klenina
Podczas jednego z letnich wyjazdów w Beskidy zajrzałem na północne stoki Gorców, gdzie na mapie cienką żółtą linią namalowane były dwie drogi przecinające całe pęczki poziomic. Okrutnie się natrudziłem, aby z pełnym bagażem biwakowym wyjechać na górę. Po powrocie do domu i po podliczeniu danych okazało się, że były to najtrudniejsze podjazdy w całym paśmie.
Ponadto w lipcowym magazynie „Rowertour”
rowerowa przychodnia lekarska > wizyta u ginekologa
Jak dbać o okolice intymne, gdy spędza się na pedałowaniu kilka godzin dziennie lub dłużej? Czy w ciąży można jeździć na rowerze? Na te i na inne pytanie odpowiada Jacek Swat, lekarz ginekolog położnik, k tóry wraz z żoną Edytą i synami Sebastianem i Sylwestrem założył rodzinny klub kolarski SWAT-team, zdobywający często czołowe miejsca na wyścigach XC, maratonach górskich.
zrób to sam > złoty środek dla wspornika
Wygodna pozycja na rowerze to temat rzeka. Osiągnięcie stanu idealnego wymaga od właściciela dwóch kółek cierpliwości, czasu i znajomości kilku „sztuczek”. Tym razem pomanewrujemy wspornikiem kierownicy.
rower w mieście > kontraruch rowerowy

Informacja prasowa

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn