Liny marki Sterling – wytrzymałość za wszelką cenę

przez Administrator | Opublikowano 17 czerwca 2014 11:06

Od wiosny tego roku dzięki firmie Crag Sport klienci najlepszych sklepów outdoorowych w Polsce mogą zakupić liny marki Sterling. Zdecydowanie najmocniejszą stroną lin Sterling jest ich legendarna wytrzymałość oraz nacisk na najwyższą jakość produkcji, która w 100 proc. odbywa się w Stanach Zjednoczonych we własnym zakładzie w Biddeford w stanie Maine.<--break->

Specjalny i unikalny proces zarówno obróbki włókien, jak i wyjątkowa technologia splatania, stanowią mocny fundament jakości produktów. W połączeniu z doskonałą konstrukcją i odpowiednimi charakterystykami głównych parametrów pracy, liny Sterling oferują produkt doceniany przez niebagatelne osobowości sportów wspinaczkowych – od Chrisa Sharmy po Marcina Tomaszewskiego – eksploatujących sprzęt bez litości od skał Hiszpanii po góry Alaski. Okazjonalni użytkownicy z pewnością docenią dziesięcioletni okres trwałości lin.

Marcin Tomaszewski (fot. arch. Marcin Tomaszewski)

Marcin Tomaszewski (fot. arch. Marcin Tomaszewski)

Liny Sterling charakteryzuje troskliwe zabezpieczenie przed wilgocią. Technologie DualCore i Dry Coate to standardy jakości.

Proces Dry Core jest impregnacją włókien rdzenia, która nie tylko zmniejsza absorpcję wody, ale także znacząco zwiększa wytrzymałość poprzez redukcję tarcia włókien rdzenia.

liny1

Dry Coating to proces, w którym pokryciu impregnatem podlega koszulka liny – w efekcie liny zyskują na skuteczności. Mokre liny mogą tracić nawet do 30 proc. wytrzymałości, a ponadto sucha i lekka lina znakomicie pracuje, nawet w wilgotnych warunkach.

W przejrzystej kolekcji lin sportowych znajdziemy cztery liny dynamiczne, dwie połówkowe, dwie na ścianę wspinaczkową i jedną linę statyczną. Wiodącymi produktami są liny serii Fusion. Fusion Photon należy do klasy najcieńszych lin połówkowych na świecie.

Sterling Photon

Fusion Photon

Lina o średnicy 7.8 mm i masie 42g/m charakteryzuje się wartością siły uderzenia na poziomie 5.2 kN, co czyni z niej bezpieczną linę do wspinaczki lodowej, a nadzwyczajna wytrzymałość typowa dla produktów marki Sterling, pozwala na swobodne wykorzystanie liny w terenie mieszanym i skalnym.

Seria Fusion oferuje także model Nano, który jest najbardziej wszechstronnym modelem z logo Sterling. Ta lina o średnicy 9.2mm i wadze 52g/m jest certyfikowana jako lina pojedyncza i połówkowa zarazem. Siła uderzenia zawiera się w przedziale od 6.4 kN do 8.5kN, co czyni z niej wytrzymałą linę połówkową, bezpieczną przy słabej asekuracji, a także komfortową linę sportową. Lina powstała przy zastosowaniu technologii DualCore – każde włókno impregnowane jest osobno.

Fusion Nano

Fusion Nano

Sterling ma bardzo dużo do zaoferowania również jeśli chodzi o kolorystykę produktów, co ma istotne znaczenie dla potrzeb fotografii sportowej i zwykłej przyjemności z posiadania sprzętu, który nie tylko doskonale pracuje, ale także świetnie wygląda.

Na koniec zachęcamy do zerknięcia na liny w akcji. Film przedstawia pierwsze kobiece przejście drogi na własnej asekuracji o trudności E9 w skali brytyjskiej:

Informacja prasowa firmy Crag Sport

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn