Zapraszamy na Mountain Touch Challenge 2014

przez Administrator | Opublikowano 30 maja 2014 11:39

Rajdy przygodowe to sport, którego nie można opisać słowami. Sport, którego trzeba doświadczyć na własnej skórze. Sport, który sprawia, że przekraczamy swoje granice, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Sport, w którym z powodzeniem można zasnąć na rowerze, w biegu, w kajaku, na chodniku, wisząc na linie i generalnie wszędzie. Sport, który zaspokaja potrzeby każdego masochisty i który zawsze stanowi wyzwanie. Sport, który na śniadanie serwuje udar słoneczny, a na kolację hipotermię. Jednak najważniejszym posiłkiem, który ląduje na stole, zawsze pozostanie deser w postaci studni z napisem satysfakcja, z której będziemy mogli czerpać i czerpać.. i czerpać.

Reaktywacja

Po raz pierwszy rajd Mountain Touch Challenge odbył się w 2012 roku. Na ponad 100-kilometrowej trasie 40-dwuosobowych zespołów zmagało się z wymagającymi trekkingami, długimi rowerowymi podjazdami i ostrymi zjazdami. Dodatkowo zawodnicy mieli okazję spłynąć kajakami przełomem Dunajca.

baner-mountain-challenge

Po roku przerwy impreza została reaktywowana z jeszcze większym rozmachem. Tym razem organizatorzy zapraszają na prawdziwie górskie ściganie na trzech trasach: 50, 120 i 300 km. Zawody odbędą się w dniach 24-27 lipca w Szczawnicy i w jej bliższych i dalszych, ale jakże malowniczych i górzystych okolicach.

Mountain Touch Challenge 2012 - start o świcie

Mountain Touch Challenge 2012 – start o świcie

Mountain Touch Challenge 2012 - etap trekkingowy

Mountain Touch Challenge 2012 – etap trekkingowy

Trasa Extreme – 300 km przygody na najwyższym poziomie

Start w zespołach czteroosobowych. 72 godziny limitu, ponad 300 km górskiej przygody. Wiele trudnych do zdobycia szczytów, kilka dyscyplin sportowych, ambitne zadania specjalne i tradycyjnie woda, w wielu różnych odsłonach – tego mogą się spodziewać osoby, które zdecydują się na start w tegorocznej edycji. Do tego oczywiście nawigacja.

Trasa Mega – 120 km, czyli doba w ruchu

Start w zespołach dwuosobowych. Trasa 120 km przeznaczona jest dla osób o lepszej wytrzymałości fizycznej, limit na trasie to 26 godzin, teren wszystkich tras jest podobny, jednak poziom zmęczenia rośnie proporcjonalnie do dystansu. Nie będzie ani bardzo lekko, ani bardzo szybko, mimo iż to zaledwie 120 km. W końcu ścigamy się w górach!

Mountain Touch Challenge 2012 - etap pieszy

Mountain Touch Challenge 2012 – etap pieszy

Mountain Touch Challenge 2012 - etap kajakowy

Mountain Touch Challenge 2012 – etap kajakowy

Mountain Touch Challenge 2012 - etap kajakowy

Mountain Touch Challenge 2012 – etap kajakowy

Mountain Touch Challenge 2012 - etap kajakowy

Mountain Touch Challenge 2012 – etap kajakowy

Trasa Hobby – 50 km przygody, która czeka tuż za rogiem

Start w zespołach dwuosobowych. Trasa 50 km z założenia ma służyć rekreacji i dobrej zabawie – nie jest tutaj potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt ani super sprawność. Wystarczy chęć zasmakowania sportowej przygody. Do udziału w rajdzie zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w multidyscyplinarnych zawodach i świetnie się przy tym bawić w górskim terenie.

Mountain Touch Challenge 2012 - zwycięzcy na mecie

Mountain Touch Challenge 2012 – zwycięzcy na mecie

Więcej informacji: www.mtchallenge.hillsprint.pl

Informacja organizatora

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn