„Infinity” 11-/11 i nie tylko dla Piotrka Schaba

przez Administrator | Opublikowano 07 maja 2014 13:43

Piotr Schab (Wild Country, adidas Outdoor, Five Ten, MotionLab, KS Korona) wykorzystując wiosenną aurą postanowił odwiedzić dwa popularne rejony wspinaczkowe położone nieco bliżej domu niż jego ulubiony Margalef. A że forma krakowianinowi dopisuje, na rezultaty nie trzeba było długo czekać.

Piotr Schab na drodze „Raubritter” 10+/11- (fot. Franz Kaiser)

Piotr Schab na drodze „Raubritter” 10+/11- (fot. Franz Kaiser)

W kwietniu na pierwszy ogień poszedł słynny francuski mega rejon Fontainebleu, na którego propozycjach boulderowych Piotr przez nieco ponad tydzień budował siłę wraz z klubowym kolegą, Piotrem Bunschem. Specjalizującemu się we wspinaniu z liną krakowianinowi najwyraźniej przypadły do gustu tamtejsze małe formy, jako że oprócz treningowego rajdu po łatwiejszych problemach udało mu się przywieźć garść mocniejszych przejść, w tym Misericordie 7C+/8A,Elipse 7C+, Carnage 7C i Noir desir 7C.

Piotrek szybko zamienił jednak crashpada na uprząż i udał się w trójkąt Bamberg-Bayreuth-Norymberga w celu przełożenia wypracowanej mocy na linie Frankenjury podczas wydłużonej majówki. W ubiegłą niedzielę pod szponem siedemnastolatka padł Cringer 8c na Hängender Stein, a krótko potem, i jak sam przyznaje „na fali sukcesu i z zaskoczenia”, Piotrek uporał się z mega klasykiem rejonu – znajdującą się w sektorze Eldorado Infinity 11-/11.

Obie linie padły w szóstych próbach. Infinity to zrealizowany w 2003 roku projekt legendy Frankenjury – Markusa Bocka, któremu rejon zawdzięcza zdecydowaną większość swoich ekstremów od 8c+ wzwyż. Linia startuje Ekel 9+, po czym diagonalnie przecina kolejne drogi, w tymRaubrittera 10+/11-zbierając ich trudności aż do wyjścia od Stonelove 10+. Całość to około 30 przechwytów po pozytywnych dwójkach w dużym przewieszeniu i o ciągowym charakterze. Wcześniej pokonywali ją już tacy wspinacze jak Adam Ondra czy Iker Pou, a wśród Polaków Adam Pustelnik, Konrad Saladra, Mateusz Haładaj czy Alex Raczyński.

Wcześniej, w ekspresowym tempie, bo w zaledwie trzeciej próbie dnia, do wykazu dorzucony został również Ronin 10+/11-, krótka, biegnąca w dachu propozycja sektora Zwergenschloss. Wczoraj natomiast, w równie szybkim stylu, Piotrek wpiął się do łańcucha drogi Battle Cat 11-/11 na Hängender Stein. Jej autorem jest oczywiście Markus Bock.

„Battle Cat” to trudniejszy wariant od poprowadzonego przeze mnie wcześniej „Cringera” – po jego trudnościach odchodzi w prawo i na końcu trzeba jeszcze na zmęczeniu pokonać 3-wpinkowy crux w małym przewisie i po słabych chwytach. Linię jako taką udało mi się zrobić w drugiej próbie, ale oczywiście nie do końca, bo znałem już pierwsze pół drogi :).

Co dalej? W kolejce czeka m.in. wspomniany wcześniej Raubritter, którego prowadzenie zdaje się być już tylko formalnością. Za parę dni krakowianin wraca do Polski i rozpocznie przygotowania bardziej pod kątem panelowych zmagań, bowiem już 14-15 czerwca zobaczymy go w Edynburgu na Mistrzostwach Europy Juniorów. Mamy nadzieję, że wypracowana forma będzie już tylko rosnąć.

Monika Młodecka

Salewa PR

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn