„Biały ślad” z muzyką na żywo w Katowicach

przez Administrator | Opublikowano 22 maja 2014 14:23

31 maja w Kinoteatrze Rialto w Katowicach będzie miała miejsce projekcja filmu „Biały ślad” z muzyką na żywo. „Biały ślad” to klasyk kina narciarskiego, film powstał w 1932 roku i zdobył nagrodę za zdjęcia na festiwalu w Wenecji. W epizodycznych rolach wystąpili znakomici sportowcy: Stanisław Marusarz i Bronisław Czech. Oprawę muzyczną do filmu wykona Cracow Clarinet Quartet.

Biały-ślad-kadr-z-filmu

Reżyserem filmu jest Adam Krzeptowski, scenariusz napisał Rafał Malczewski (syn malarza Jacka Malczewskiego).

Zachwycające zdjęcia do tego filmu uhonorowane zostały I miejscem na I Festiwalu Filmów Fabularnych w Wenecji.

Akcja filmu toczy się w Tatrach. Na skraju wsi mieszka Zośka z bratem Władkiem. Dziewczyna kocha Jaśka, ale ten wzdycha do innej – Hanki, która po ukończeniu szkół wróciła w rodzinne strony. Hanka, rozkochana w przystojnym taterniku Andrzeju, nie zwraca uwagi na Jaśka. Pewnego dnia Hanka i Andrzej wybierają się na wycieczkę w góry… (źródło www.filmpolski.pl)

Oprawę muzyczną do filmu wykona Cracow Clarinet Quartet – zespół istniejący od 2005 roku i mający na swoim koncie liczne sukcesy, m.in. II nagrodę na 7 Ogólnopolskim Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim oraz III nagrodę na III Międzynarodowym Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie.

Bilety: 25 zł. Zapraszamy!

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn