XVII Memoriał Piotra Malinowskiego już w sobotę na Hali Gąsienicowej

przez Administrator | Opublikowano 24 kwietnia 2014 12:06

Jeszcze tylko dziś do północy można zapisać się na najbardziej znane zawody skialpinistyczne w Polsce – Memoriał Piotra Malinowskiego połączony z zakończeniem sezonu odbędzie się już w najbliższą sobotę 26 kwietnia w Schronisku Murowaniec.

PLAKAT-memorial-malinowski

Memoriał to największe, najbardziej znane polskie zawody w narciarstwie wysokogórskim, które w tym roku są również Mistrzostwami Polski oraz finałem Pucharu Polski PZA. W tej chwili na liście startowej widnieje prawie 190 osób.

Zapisy: www.skialp.bgtimesport.pl/malinowski/zgloszenie

Impreza rozpocznie się w piątek 25 kwietnia w Murowańcu, gdzie wydawane będą pakiety startowe, a na wieczornej odprawie zaprezentowana zostanie trasa i wymogi sprzętowe. W sobotę o  godzinie 9.00 sportowcy wyruszą na piękną i ciekawą trasę prowadzącą przez pięć tatrzańskich przełęczy – Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią. Śniegu jest wystarczająco dużo by przeprowadzić zawody na tej tradycyjnej trasie.

malinowski-mapa

Dla amatorów przygotowana zostanie łatwiejsza wersja prowadząca  przez Liliowe, Beskid, Suchą Przełęcz i Karb. Start usytuowany będzie na Hali Gąsienicowej w rejonie dolnej stacji wyciągu krzesełkowego, a meta w okolicy Schroniska. W sobotę po zawodach również w Murowańcu odbędzie się zakończenie zawodów, rozdanie nagród i impreza kończąca sezon zimowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i entuzjastów skituringu, pogoda ma być słoneczna!

Memoriał im. Malinowskiego (fot. Monika Strojny)

Memoriał im. Piotra Malinowskiego (fot. Monika Strojny)

Partnerem strategicznym zawodów jest LOTTO a głównym sponsorem firma DYNAFIT – wiodący producent sprzętu ski-turowego. Dla wszystkich zawodników przygotowano pamiątkowe koszulki i opaski ufundowane przez firmę Dynafit, wyprodukowane specjalnie na nasze zawody (seria limitowana!), a na zwycięzców czekają foki firmy POMOCA i bony do zrealizowania w sklepach Dynafit/Salewa. Zawodnicy dostaną także batony energetyczne Torq, a wśród wszystkich zostaną rozlosowane zestaw lawinowy ufundowany przez firmę Pieps oraz atrakcyjne upominki od LOTTO.

Więcej o zawodach na www.memorial.topr.pl

Do zobaczenia w Tatrach!

Organizatorzy

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn