Zwycięzca Polartec® Challenge 2014 już w podróży

przez Administrator | Opublikowano 06 marca 2014 11:09

Polartec® Challenge to coroczny, międzynarodowy program grantowy, do którego mogli zgłaszać się wszyscy planujący wyprawy – pojedynczo lub w grupach – i szukający finansowego wsparcia.  Radu Diaconescu to Rumuński programista, który jest jedynym nagrodzonym pochodzącym z Europy.

W ciągu ostatnich 23. lat, Polartec® pomógł zrealizować setki nietuzinkowych ekspedycji. Polartec® Challenge Grant otrzymują najlepsi sportowy i podróżnicy z całego świata, którzy szanują środowisko i kultury lokalne. Poza wsparciem finansowym, zwycięzcy programu otrzymują od Polartec® również kompletny system odzieży potrzebny do zrealizowania wyprawy.

Radu Diaconescu

Radu Diaconescu

Radu Diaconescu

Radu Diaconescu

Radu już w styczniu 2014 roku wyruszył w swoją dziewięciomiesięczną podróż rowerową, która rozpoczęła się w jego ojczyźnie – Rumunii. Radu ma do pokonania w obie strony  ok. 15 000 kilometrów, oraz wspinaczkę na szczyt Chan Tengri ( 7010 m) w górach Tien-szan, które są głównym celem jego wyprawy.

Radu już w styczniu 2014 roku wyruszył w swoją dziewięciomiesięczną podróż rowerową

Radu już w styczniu 2014 roku wyruszył w swoją dziewięciomiesięczną podróż rowerową

 

Trasa którą sobie wyznaczył wiedzie przez Bułgarię, Turcję, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan włącznie z Pamir Highway. Radu ma nadzieję, że w czerwcu br. uda mu się dotrzeć do Kirgistanu i wejść na Chan Tengri klasyczną południową drogą. Po zdobyciu szczytu będzie wracał do domu oczywiście rowerem. Planuje jechać północną stroną Morza Kaspijskiego i Czarnego przez Kirgistan, Kazachstan, Rosję, Ukrainę oraz Mołdawię.

Planuje jechać północną stroną Morza Kaspijskiego i Czarnego przez Kirgistan, Kazachstan, Rosję, Ukrainę oraz Mołdawię

Planuje jechać północną stroną Morza Kaspijskiego i Czarnego przez Kirgistan, Kazachstan, Rosję, Ukrainę oraz Mołdawię

Jestem ogromnie wdzięczy, że Polartec postanowił przyznać mi ten grant. Dzięki temu, będę mógł zrealizować moje kolejne marzenie. Góry to mój drugi dom. Średnio w ciągu roku spędzam ok. 100 dni w górach wspinając się, biegając w biegach trailowych, jeżdżąc na rowerze czy uprawiając ski-touring – mówi Radu.

Jego poczynania można śledzić na stronie http://www.diaconescuradu.com/en

Katarzyna Moskalik

PROJEKT77 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn