Zapraszamy na Mazurskie Tropy – Pieszy i Rowerowy Rajd na Orientację

przez Administrator | Opublikowano 31 marca 2014 12:33

Mazurskie Tropy –  Pieszy i Rowerowy Rajd na Orientację organizowany  jest przez  Stowarzyszenie Tropy oraz Studencki Klub Górski. II edycja rajdu odbędzie się 14 czerwca 2014 roku w Gietrzwałdzie.

I edycja rajdu odbyła się w ubiegłym roku, 15 czerwca w Barczewie, na pograniczu Warmii i Mazur. W rajdzie uczestniczyło wówczas ponad 100 zawodników z całej Polski. Impreza zaliczona była do cyklu Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych i Pieszych na Orientację i odbyła się dzięki wsparciu lokalnych władz oraz sponsorów i patronów.

MazurskieTropy_Logo

Czym są Rajdy na Orientację?

Jest to rodzaj zawodów, w których uczestnicy w określonym limicie czasu odnajdują w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie. Dzięki rajdom na orientację można połączyć sportową rywalizację z zamiłowaniem do turystyki, a także poznać przyrodnicze i krajobrazowe walory regionu. 

Kto może startować?

W rajdach tego typu startują zarówno osoby pragnące sprawdzić swoją siłę i wytrzymałość na długim dystansie, jak również te, które chcą po prostu aktywnie odpocząć na łonie przyrody, w ciekawym terenie. To rajd dla wszystkich!

Mazurskie Tropy

  • Znudziły Wam się tradycyjne wycieczki rowerowe „tam i z powrotem”?
  • Chcecie zjechać z utartych szlaków i odwiedzić miejsca w które sami nigdy byście się nie zapuścili?
  • Chcecie sprawdzić swoją orientację w terenie bez używania GPS?
  • Lubicie przygody, wyzwania i dreszcz emocji?

Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedzieliście twierdząco, to znaczy, że czas najwyższy wziąć udział w rowerowym Rajdzie na Orientację.

Dla osoby nie uczestniczącej nigdy w tego typu imprezie rzecz może się wydawać co najmniej dziwna: kilkadziesiąt a czasem kilkaset ludzi – w większości już dorosłych, aktywnych zawodowo , mających rodziny  i masę  innych spraw na głowie –zjeżdża się na weekend w jedno miejsce gdzieś w Polsce aby pojeździć kilka godzin na rowerze , często przedzierając się przez krzaki, wąwozy, i bagna celem odnalezienia  ukrytych w terenie punkt ów kontrolnych. Brzmi kuriozalnie? A jednak rowerowe rajdy na orientację cieszą się coraz większą popularnością – po prostu uwalniają niesamowicie dużo energii, pozytywnych  emocji, pozwalają oderwać się od szarej codzienności i – uwaga – uzależniają! Ale kto nie spróbuje ten się nie przekona! Dlatego zapraszamy Was gorąco do udziału w jednym z takich rajdów

„Mazurskie Tropy” to impreza organizowana wspólnie przez Studencki Klub Górski z Warszawy oraz Stowarzyszenie „Tropy”. Impreza zaliczona jest do cyklu Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację (http://maratony.home.pl/ppm/) oraz cyklu Pucharu Polski w Maratonach Pieszych na Orientację (http://pmno.pl/).

Uczestnicy będą mieli do wyboru  cztery trasy :

1. rowerowa 130 km (pucharowa),

2. rowerowa 50 km (rekreacyjna).

3. piesza 50 km (pucharowa)

4. piesza 25 km (rekreacyjna).,

Na rajdzie nie zabraknie zarówno dobrze utrzymanych dróg leśnych i szutru, jak i piachu po ośki i zarośniętych przecinek.  Co jednak najważniejsze – jak zapewniają organizatorzy – czekać będą na Was do zrealizowania ciekawe warianty pozwalające się sprawdzić również orientacyjnie.

Bazą zawodów będzie gimnazjum w Gietrzwałdzie, małej warmińskiej miejscowości położonej między Ostródą a Olsztynem.

Wszystkie niezbędne informacje, formularz zapisów, regulamin itd. znajdują się na stronie: www.tropy.net.

Materiały organizatora

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn