„Zakopiańczycy” – nowy film Jerzego Porębskiego

przez Administrator | Opublikowano 19 marca 2014 9:10

Jerzy Porębski, autor dokumentów „Kukuczka” i „Ratunek nadchodzi z nieba” kończy prace nad kolejnym obrazem pod tytułem „Zakopiańczycy„. Film ma pokazać niezwykle interesujące środowisko zakopiańskich wspinaczy. 

Zakopiańska wyprawa na Manaslu w bazie. Od lewej w górnym rzędzie: Zbigniew Młynarczyk, Bogusław Probulski, Marek Danielak, Maciej Berbeka, Ryszard Gajewski i Lech Korniszewski; w dolnym rzędzie: Andrzej Machnik, Włodzimierz Stoiński, Andrzej Osika i Maciej Pawlikowski(fot. Lech Korniszewski)

Zakopiańska wyprawa na Manaslu w bazie. Od lewej w górnym rzędzie: Zbigniew Młynarczyk, Bogusław Probulski, Marek Danielak, Maciej Berbeka, Ryszard Gajewski i Lech Korniszewski; w dolnym rzędzie: Andrzej Machnik, Włodzimierz Stoiński, Andrzej Osika i Maciej Pawlikowski
(fot. Lech Korniszewski)

Klub Wysokogórski w Zakopanem jest najmniejszym polskim klubem, ale zrzesza wyjątkowych ludzi. Światowe sukcesy odnosiły wyprawy klubowe a także członkowie klubu w ramach innych wypraw. Wystarczy wymienić pierwsze zimowe wejście na Manaslu (1984) czy Cho Oyu (1985). Jak dowiadujemy się z zapowiedzi film „Zakopiańczycy” ma przybliżyć to szczególne środowisko ludzi związanych w górami miejscem zamieszkania, pracą i pasjami.

Jerzy Porębski

Jerzy Porębski

Dlaczego właśnie Zakopiańczycy? Jerzy Porębski mówi dla wspinanie.pl:

Są dla mnie środowiskiem szczególnym. Życie większości z nich jest w całości związane z górami, są ratownikami, przewodnikami, instruktorami. Pracują w górach a po pracy idą w góry odpocząć.

Zakopiańczycy

Zakopiańczycy

Film będzie miał swoją premierę już w kwietniu.

„Zakopiańczycy”

  • Produkcja: Artica Production
  • Scenariusz i reżyseria: Jerzy Porębski
  • Czas: 60 min
  • Wyłączny sponsor: Inter Cars

Źródło: wspinanie.pl

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn