Wypadek na Nanga Parbat. Dunaj i Obrycki połamani

przez Administrator | Opublikowano 09 marca 2014 19:29

Choć informacji wciąż nie ma jeszcze zbyt wiele, wiadomo, że Paweł Dunaj i Michał Obrycki zostali ranni po zsunięciu się z lawiną.

nanga-obozy

Dunaj i Obrycki wyszli w sobotę do obozu I, który stoi na wysokości 5100 metrów. Celem było przetarcie drogi. Za nimi mieli pójść Tomasz Mackiewicz i Jacek Teler. Niestety doszło do wypadku. Marek Kolonowski na portalgorski.pl opisuje sytuację:

Więc jakoś około 13 – 14 czasu IRL dzwoni “PASZKA SAT”. Michał po drugiej stronie od razu prosto z mostu – “Helikopter!”.

Co się stało? – Lawina!

Gdzie jesteście? – Przed garbem (przed garbem – 5000m – ich dopadła końcowa faza lawiny dzięki czemu załapali się na jej wierzch, a nie pod nią i spadli 300 – 400 m niżej).

W jakim jesteście stanie – Żyjemy, ale jesteśmy połamani, żebra połamane.

Gdzie Tomek i Jacek? – Idą do nas (podobno Michał zdążył krzyknąć przez radio lawina i Tomek z Jackiem od razu ruszyli z bazy)…

(…)

Później już moje rano czapa dzwoni że jest dobrze, chłopaki w bazie (do 4. rano ich znosili), Michał nos opatrzony, noga też chyba nie złamana, dziura w łydce po raku, no i obity cały… a Pablo złamana ręka i żebra… tramal jest.

Obecnie wszyscy są w bazie. Trwa organizowanie akcji ratunkowej z udziałem helikoptera. Pomocą i radą służą Simone Moro i Emilio Previtali.

Czekamy na kolejne wieści i trzymamy kciuki żeby wszystko skończyło się dobrze.

 

Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. […] już informowaliśmy, dwóch członków polskiej zimowej wyprawy na Nanga Parbat – Michał Obrycki i Paweł Dunaj, […]

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn