Rozegrano VII Puchar Czantorii im. Kuby Soińskiego w skialpinizmie

przez Administrator | Opublikowano 13 marca 2014 10:46

Globalne ocieplenie klimatu :) i wyjątkowo wiosenna aura tej zimy spowodowała niemałe zawirowania w kalendarzu zawodów skialpinistycznych w Polsce.

Pierwsza edycja Pucharu Polski została z Bieszczad przeniesiona do Jasnej na Słowacji, a zawody o Puchar Czantorii (najpierw przeniesione z połowy stycznia) odbyły się finalnie w Rzykach koło Andrychowa, a nie jak miało to miejsce w latach wcześniejszych – w Ustroniu.

„Czarne chmury” zawisły również nad Mistrzostwami Polski w narciarstwie wysokogórskim AD 2014. Jednym słowem – skialpinistom tej zimy lekko nie jest…

Zawody rozegrane!

Zawody rozegrane!

8 marca na terenie ośrodka narciarskiego„Czarny Groń” odbyła się VII już edycja Pucharu Czantorii im. Kuby Soińskiego. Zawody te poświęcone są pamięci naszemu tragicznie zmarłemu w lawinie koledze. Panujące na trasie warunki nie należały do najłatwiejszych (u góry zmrożony śnieg, na dole miękki, ciężki i z muldami), ale jak na ten czas w Beskidach można pokusić się o stwierdzenie, że były FANTASTYCZNE tzn. występowała kompletna pokrywa śnieżna :)

Przygotowana przez organizatorów (Klub Skialpinistyczny KANDAHAR) trasa miała nieco ponad 10 km długości, a suma podejść wyniosła ok. 1200 m, na co składało się 5 podejść i tyleż samo zjazdów.

Występowała kompletna pokrywa śnieżna :)

Występowała kompletna pokrywa śnieżna :)

Z tą mało techniczną, ale na pewno wymagającą kondycyjnie, trasą najlepiej sobie poradził Tomek Brzeski (KS Kandahar), który na pokonanie jej potrzebował 1 godziny 2 minut i 41 sekund, tocząc zaciętą walkę od startu do mety z Marcinem Piętką (KS Kandahar) – 01:03:59, wyprzedzając go ostatecznie o nieco ponad minutę. Na trzecim stopniu podium staną Zakopiańczyk – Kuba Gąsior (czas – 01:07:38).

Wśród Pań walka o zwycięstwo była równie zacięta. Finalnie zwyciężyła Agnieszka Solik (KS Kandahar) z czasem 01:26:08, wyprzedzając Klaudie Tasz (KW Zakopane) o niecałe 40 sekund. Trzecia na metę dotarła Gosia Czeczott (UKA), która na przebycie 5 okrążeń potrzebowała 01:33:28.

Najlepsi wśród panów…

Najlepsi wśród panów…

… i najlepsza trójka pań

… i najlepsza trójka pań

Amatorów na metę doprowadzili odpowiednio: seniorzy – Tyberiusz Mikołajczyk (KS Kandahar); weterani – Zbyszek Orłowski (KS Kandahar), nestorzy – Piotrek Niessler (KS Kandahar). Natomiast wśród Pań triumfowały: Marzena Rzeszótko oraz Zofia Gutek (Speleo Bielsko-Biała).

Zmagania zawodników z trasą, konkurencją i własnymi słabościami zakończyło wręczenie nagród, dyplomów i pucharów oraz losowanie nagród. Klub Skialpinistyczny KANDAHAR składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji zawodów oraz sponsorom nagród.

Zdjęcia oraz wyniki dostępne na stronie: www.kandahar.pl.

Marcin Zwoliński
KS Kandahar
KNW PZA

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn