Nowości marki La Sportiva: Trango Cube i Mix–approach

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 24 marca 2014 9:20

W sezonie wiosna-lato 2014 włoski producent zaprezentuje m.in. nowe modele butów dla fanów wspinaczki i turystyki lodowcowej. Mowa o Trango Cube, które przyciągają nie tylko swoim zaawansowaniem technologicznym, ale również ciekawą stylistyką.

La Sportiva, buty Trango Cube

La Sportiva, buty Trango Cube

Jak zapewnia La Sportiva, model wyznacza nowy standard w kwestii wagi i komfortu, a to dzięki bezszwowej konstrukcji cholewki i unikalnej technologii termicznej, zastosowanej do pokrycia zewnętrznej powierzchni buta. Na czym to polega?

Eliminację potrzeby szycia i przy okazji redukcję objętości buta osiągnięto dzięki rewolucyjnemu systemowi sznurowania za pomocą sznurówek przebiegających przez wlaminowane w cholewkę haki i pętelki. Tradycyjne struktury wzmacniające konstrukcję buta zastąpiono specjalną powłoką z tworzywa termoplastycznego; jednocześnie wykorzystano najbardziej zaawansowaną technicznie technologię impregnacji.

La Sportiva, buty Trango Cube

La Sportiva, buty Trango Cube

Dodatkowym udogodnieniem jest wewnętrzne, anatomicznie dopasowane wyściełanie buta, a także elastyczny język zintegrowany z cholewką, co zapobiega tworzeniu się fałd materiału.

Nisko profilowa podeszwa La Sportiva “CUBE”, została zaprojektowana przez Vibram® specjalnie dla tego modelu. Niski profil uzyskano dzięki cienkiej warstwie montażowej pomiędzy podeszwą i podeszwą środkową. Takie rozwiązanie redukuje ilość użytej gumy, co zmniejszyło ogólny ciężar buta.

La Sportiva, buty Trango Cube w wersji damskiej

La Sportiva, buty Trango Cube w wersji damskiej

Podeszwa środkowa została całkowicie przebudowana w stosunku do poprzednich modeli Trango. W przedniej części buta i pod piętą użyto poliuretanu, który nie podlega kompresji, zaś w okolicach pięty  zastosowano wstawki z EVA. Pod piętą zastosowano także wkładki z TPU, które wzmacniają amortyzację i odbicie po uderzeniu o ziemię. 3-D Flex system, zapożyczony z poprzednich modeli Trango, zapewnia dobrą przyczepność w terenie przez cały czas.

Kolejnym modelem butów, który zaprezentuje swoim klientom La Sportiva jest Mix–approach, czyli buty podejściowe.

La Sportiva, buty Mix-approach

La Sportiva, buty Mix-approach

La Sportiva zaleca je do stosowania w skalnym terenie i na twardej nawierzchni, podczas wielogodzinnego chodzenia. Buty są wyposażone w strefę wspinaczkową, czyli „climbing zone”. But posiada amortyzację pięty. Cechy techniczne to asymetryczny system sznurowania przebiegający aż do palców. Zewnętrzna podeszwa FriXion XF ma doskonałą przyczepność i zapewnia świetną trakcję na bardziej technicznych fragmentach szlaku.

La Sportiva, buty Mix-approach

La Sportiva, buty Mix-approach

Co ciekawe, wygląd i konstrukcja pięty w gumowej opasce przypominają tradycyjne buty wspinaczkowe La Sportiva z lat 80. Wizerunek ten dodatkowo został wzmocniony przez zastosowanie tradycyjnego logotypu tamtych lat – “climbing on the moon”.

 Źródło: La Sportiva

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn