Nowości od marki Grivel

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 27 marca 2014 11:50

W wiosenno-letnim sezonie marka Grivel zaprezentuje nowe modele produktów dla różnorodnych użytkowników. Propozycje dla siebie znajdą alpiniści, fani biegania trailowego oraz miłośnicy turystyki lodowcowej.

  • Cristallo 30 – dla alpinistów

Ważący 1165 g, 30-litrowy plecak Cristallo, został zaprojektowany do użytku alpinistycznego. Plecak wyposażono w ergonomicznie wyprofilowane i wyściełane plecy – długość systemu nośnego mierzy 47 cm.

Grivel, plecak Cristallo 30

Grivel, plecak Cristallo 30

Pas biodrowy posiad jedną szpejarkę i jedną zapinaną na zamek błyskawiczny kieszonkę. Ponadto plecak posiada szpejarki frontowe i boczne kieszenie zapinane na zamek błyskawiczny, a także dwa zewnętrzne, standardowe uchwyty do troczenia czekanów oraz dwa uchwyty do troczenia czekanów technicznych. Istnieje także możliwość troczenia nart od frontu plecaka. Plecak jest kompatybilny z systemem hydracyjnym.

Oryginalnym rozwiązaniem jest klapa zapinana na zamek błyskawiczny, którą można także zamknąć w klasyczny sposób, korzystając z paska i haczyka – poprawia to ładowność plecaka poprzez uniesienie klapy.

  • Mago Trail – plecak dla biegaczy 

Nowy plecak o pojemności 15 l i wadze jedynie 270 g został zaprojektowany specjalnie dla biegaczy trailowych. Konstruktorzy, optymalizując rozłożenie ciężaru, skupili się na wyeliminowaniu niekontrolowanych ruchów plecaka, wynikających z bezwładności ładunku. Charakterystycznym elementem konstrukcji jest pojedyncza diagonalna szelka z bocznymi paskami stabilizującymi.

Grivel, plecak Mago Trail 15

Grivel, plecak Mago Trail 15

Plecak wykonano z materiału Eco Fabric, który pochodzi w 100 proc. z recyklingu. Plecy wyłożono natomiast pianką Air Mesh. Plecak jest kompatybilny z systemem hydracyjnym i posiada kieszeń na bidon umieszczoną z przodu, na szelce nośnej.

  • Czekan G-Zero 

G-Zero to lekki czekan do turystyki lodowcowej czy zimowej oraz do niektórych zastosowań w obrębie klasycznego alpinizmu. Jego główną zaletą jest niska waga oraz jednoczęściowa, kuta głowica.

Nowością jest demontowalna, izolująca osłona na głowicę, która zwiększa wygodę użytkowania w niskich temperaturach i ułatwia obsługę czekana osobom o niewielkim doświadczeniu. Stanowi ona także osłonę ręki.

Grivel, czekan G Zero

Grivel, czekan G Zero

Czekan może być interesującą alternatywą dla innych narzędzi używanych podczas wspinaczek w górach najwyższych, w niewymagającym technicznie terenie.

Źródło: Grivel

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn