Czas na skitoury! Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu zaprasza na kursy

przez Administrator | Opublikowano 12 marca 2014 12:07

Marzec i kwiecień to najlepsza część sezonu, by spróbować narciarskich wycieczek. W Tatrach panują całkiem dobre warunki, a według najnowszych prognoz pod koniec tygodnia w górach znów spadnie śnieg.

Skituring to najprostszy i najwygodniejszy sposób, by uciec od kolejek i tłumów na stokach. Narty z odpowiednimi wiązaniami i foki (dwa pasy specjalnego materiału przyklejanego do ślizgów) wystarczą by zapomnieć o wyciągach i szukać swoich własnych linii zjazdu.

Czas na skitouring! (fot.Chris O'Connell )

Czas na skitouring! (fot. Chris O’Connell )

Warto na początku skorzystać z porad kogoś bardziej doświadczonego. Wskazówki dotyczące obsługi sprzętu, wyboru trasy i techniki podchodzenia pozwolą w pełni cieszyć się możliwościami jakie dają skitoury. Jednak najważniejsze sprawy to wiedza na temat zagrożeń i umiejętność obsługi sprzętu lawinowego. Bez tych podstaw nikt nie powinien oddalać się od granic ośrodków narciarskich – mówi Jacek Będkowski, organizator akcji kursylawinowe.pl, w ramach której w Tatrach odbywają się szkolenia lawinowe, skitourowe i skialpinistyczne.

W miniony weekend uczestnicy jednego z kursów odbyli dwie wycieczki, w ramach których zjechali z Przełęczy pod Kopą Kondracką, Świnickiej Przełęczy i Zawratu. Kolejne szkolenie skiturowe odbędzie się w dniach 4 – 6 kwietnia, planowana jest wycieczka ze Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich do Schroniska Murowaniec.

(fot. Chris O'Connell)

(fot. Chris O’Connell)

W marcu i kwietniu odbywały się będą także kursy lawinowe. Wszelkie informacje na temat ich programu i dostępności miejsc znaleźć można na stronach: www.kursylawinowe.pl oraz www.facebook.com/lawiny.

Partner strategiczny: PZU

Akcję wspierają: The North Face, Nikon, Uvex, Odlo, Black Diamond, Armada, Mammut

Partnerzy akcji: TPN, TOPR

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn