Śruba lodowa Quickscrew, śpiwór Fusion -8 Hybrid oraz buty Capsico Insulated marki Salewa z nagrodami ISPO AWARD

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 04 lutego 2014 10:20

Śruba lodowa Quickscrew (kategoria Sprzęt Wspinaczkowy), śpiwór Fusion -8 Hybrid (kategoria Sprzęt Trekkingowy) oraz buty Capsico Insulated (kategoria Obuwie) – oto nowości od marki Salewa, wyróżnione nagrodami ISPO AWARD 2014.

Zarówno Capsico jak i Fusion -8 Hybrid wyróżnione zostały nagrodą Gold Award, czyli najwyższymi odznaczeniami w swojej kategorii produktowej. Poszukiwanie innowacyjności to jedna z głównych sił napędowych podczas codziennej pracy projektantów SALEWA. Przez ostatnie parę lat, eksperci w dziedzinie sportów górskich z Tyrolu Południowego mocno zaangażowali się w badania i rozwój, które miały pomóc stworzyć niezwykle wytrzymałe i funkcjonalne produkty, na których będą mogli w pełni polegać wszyscy sportowcy i pasjonaci gór. Oto efekty ich pracy.

Zwycięzca nagrody ISPO Gold Award w kategorii Sprzęt Trekkingowy

FUSION -8 HYBRID

Innowacyjny śpiwór hybrydowy z mieszanką PrimaLoft® Silver Insulation łączącą puch z wykończeniem odpychającym cząsteczki wody oraz syntetyczne również odpychające wodę mikrowłókna.

SALEWA - FUSION - 8 HYBRID

SALEWA – FUSION – 8 HYBRID

Ocieplina wykonana została w 60 proc. z puchu i w 40 proc. z włókniny hydrofobowej, dzięki czemu model Fusion -8 Hybrid stanowi połączenie zalet zarówno śpiwora puchowego, jak i syntetycznego, oferując bezkonkurencyjny zestaw rozwiązań: niską wagę, ciepło, miękkość, doskonałe właściwości kompresyjne, komfort naturalnego puchu gęsiego, znakomite właściwości termiczne w warunkach podwyższonej wilgoci oraz cztery razy krótszy czas wysychania
w porównaniu do standardowych wypełnień puchowych.

Dzięki nowemu hybrydowemu projektowi opartemu na mieszance materiałów, nawet po przemoczeniu śpiwór w 94 proc. zachowuje swoje właściwości cieplne, co sprawia, że stanowi on prawdziwą innowację na rynku sprzętu outdoorowego.

Zwycięzca nagrody ISPO Gold Award w kategorii Obuwie

MS CAPSICO INSULATED  – DLA NIEJ I DLA NIEGO

Kto po całym długim dniu białego szaleństwa nie marzy o tym, by zamienić buty narciarskie na coś wygodniejszego? Tu wkracza Capsico! Model opracowany został na bazie membrany SALEWA, by stopy pozostały suche oraz ociepliny PrimaLoft w celu zapewnienia im maksymalnego komfortu termicznego i wygody.

SALEWA - MS CAPSICO INSULATED

SALEWA – MS CAPSICO INSULATED

Wszystko to sprawia, że Capsico to idealny but w kategorii après-ski. Ponadto, jest on również niezawodny podczas poruszania się po śniegu i lodzie – doskonałej jakości skóra oraz sprawdzona technologia 3F Vario System stanowią gwarancję wysokiego komfortu użytkowania, a specjalna podeszwa ukształtowana na wzór bieżnika opony zimowej sprawia, że stąpasz pewnie niezależnie od terenu. Podobnie jak opona zimowa podeszwa stworzona została bowiem na bazie miękkiej gumowej mieszanki wspomagającej przyczepność na zimnych nawierzchniach.

Zwycięzca nagrody ISPO Award w kategorii Sprzęt Wspinaczkowy

ŚRUBA LODOWA QUICKSCREW

Testowana w plenerze przez sportowców Salewy i uznana za doskonałą. Stworzona do wspinaczki lodowej, śruba Quickscrew jest niezwykle poręczna i łatwa w osadzaniu dzięki ergonomicznej części górnej.

Śruby lodowe Quickscrew marki Salewa - 130 mm, 160mm i 190 mm

Śruby lodowe Quickscrew marki Salewa – 130 mm, 160mm i 190 mm

Posiada również osłonę zębów, którą można łatwo usunąć uderzając nią lekko o lód. Zastosowane innowacyjne rozwiązania wytyczają nowe standardy w obsłudze i użytkowaniu śrub lodowych:

  • BEZPIECZEŃSTWO – Dzięki kompaktowej budowie, śruba pozwala na idealne osadzenie. Zintegrowana ochrona ostrych zębów atakujących zapobiega uszkodzeniom odzieży, czy urazom.
Śruby lodowe Quickscrew marki Salewa (fot. Outdoor Magazyn)

Śruby lodowe Quickscrew marki Salewa – uchwyt do osadzania śruby (fot. Outdoor Magazyn)

Śruby lodowe Quickscrew marki Salewa (fot. Outdoor Magazyn)

Śruby lodowe Quickscrew marki Salewa (fot. Outdoor Magazyn)

Śruby lodowe Quickscrew marki Salewa (fot. Outdoor Magazyn)

Śruby lodowe Quickscrew marki Salewa – śruby schowane w ochraniaczu zębów (fot. Outdoor Magazyn)

  • ERGONOMIA – Dzięki uchwytowi śruba pozwala na płynny ruch dłoni podczas osadzania.
  • LEKKOŚĆ – Ekspres, karabinek i mocowanie dla łatwego transportu w jednym. Nowa śruba lodowa jest ergonomiczna w obsłudze przy zachowaniu najniższej możliwej wagi, a jednocześnie pozostaje maksymalnie bezpieczna. Łatwe, efektywne osadzanie pozwala zaoszczędzić energię na to, co najważniejsze – wspinanie.

Źródło: Salewa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn