Dartmoor MTB Best Air tym razem na poduchę

przez Administrator | Opublikowano 19 lutego 2014 13:25

W najbliższą sobotę podczas zimowej edycji Sony Extreme Series w zakopiańskim Salomon Superparku odbędzie się rowerowy Big Air na Flybag’a. Sprawdźcie co zaproszeni zawodnicy planują wrzucić na poduchę i o co będą walczyć.

Miała być zima stulecia… Fakt, faktem że takiej tragicznej zimy to nie pamiętają najstarsi górale. Ta niesprzyjająca aura zmusiła organizatorów Sony Extreme Series Winter Edition do modyfikacji planowanej konkurencji Dartmooor MTB Best Air. Podobnie jak w roku ubiegłbym zaproszeni zawodnicy mieli skakać na snowparkowej skoczni. Niestety skocznia obecnie jest za mała, a lądowanie za miękkie dlatego tym razem rowerzyści będą skakać na 10 metrową poduchę czyli Flybag’a, który pojawi się na terenie Salomon Superpark’u. Ekipa Dirt it More, która czuwa nad przebiegiem konkurencji zapowiedziała że specjalnie na tą okazje wybuduje nowy kicker – łagodniejszy i większy niż zeszłoroczny.

Kto wystartuje?

Zmieniła się również formuła zawodów. Początkowo tylko zaproszeni zawodnicy mogli wystartować w best tricku, a zwycięzca miał być tylko jeden. Obecnie każdy chętny może zapisać się na stronie www.extremeseries.pl i powalczyć o nagrody od Dartmoor Bikes i Fox. (wpisowe 20zł przy rejestracji na stronie). A tu trzeba podkreślić że jest o co walczyć: Za pierwsze miejsce czeka najpopularniejsza rama dirtowa na świecie w pięknym szarym kolorze – Two6Player 2014 (rozmiar L).

Plakat_official_mini

Kolejne cztery osoby, które zrobią najlepszą sztuczkę dostaną: Piasta Revolt SS, Mostek Fury v.2 25.4, Pedały Candy, Gripy Block. Na wieść o customowej wersji Player’a do wygrania zaproszeni zawodnicy już zaplanowali jakim trikiem zagarną go do domu. Oskar Macuk przygotuje frontflip tailwhip, Piotr “Kraja” Krajewski double backflip’a, Hubert Będrzycki backflip’a z 360’tką, a Daniel Zawistowski 360’tke z triple tailwhip’em.

Co jeszcze będzie się działo?

Podczas Sony Extreme Series Winter Edition na nudę nie będzie można narzekać bo oprócz rowerowych lotów odbędą się:

 • Mistrzostwa Polski we Freeskiingu – kategoria slopestyle
 • Freeski & Snowboard United Slopestyle – narciarze i snowboardziści w parach będą wykonywać synchroniczne przejazdy
 • Premiery filmów narciarskich i snowboardowych
 • Before party i After party

zeszloczona_edycja_Winter_Edition

 • Realizacja marzenia – Podczas Winter Edition wolontariusze Fundacji Mam Marzenie zbiorą pieniądze na spełnienie marzenia 18-letniego Dariusza, który pragnie dostać rower zjazdowy. Przed chorobą nastolatek prowadził aktywny tryb życia, w szczególności uprawiał downhill. Obecnie wraca do formy po długim i trudnym leczeniu, a wymarzony rower zmotywuje go do ćwiczeń. Każda wrzucona złotówka do puszki jest dowodem na to, że każde marzenie jest realne, niektóre po prostu ciężko zrealizować samemu.

Kto pomaga w realizacji imprezy?

Zawody nie mogłyby się odbyć bez wsparcia sponsorskiego firm Sony, Salomon, Dartmoor, Fox oraz partnerów PKL’u i Plus’a, który od 10 lat wspiera numer ratunkowy 601 100 300. O wyczynach na Gubałówce będą informować patroni medialni czyli Puls Tygodnia, Tygodnik Podhalański, Kaczor Donald, Snow & Free, Radio Eska, Extreme Sport Channel, Giga Sport, Infogram, Bikeboard, Stuff, Snowboard MDS, Skionline.pl, Muzodajnia.pl, Skigo.pl, Skimagazyn oraz opiekuni medialni – Teleexpress i program „Pod Tatrami”. Skrzydeł zawodnikom doda jak zawsze Red Bull.

Co? Gdzie? Kiedy?

Piątek 21.02.2014:

 • 20:00 Projekcja filmów narciarskich i snowboardowych: nowy edit od Wola Brothers oraz Mount St. Elias. Kino Giewont (ul. Tadeusza Kościuszki 4) – wstęp darmowy
 • 22:00 Before Party – zagra DJ De La Rocka, Cafe Tygodnik Podhalański (Budynek Granit, 4 piętro, ul. Tadeusza Kościuszki 3) 

zeszloczona_edycja_Winter_Edition_2

Sobota 22.02.2014:

 • 9:00 – 10:00 Zapisy
 • 10:00 – 11:00 Treningi
 • 11:00 – 12:00 kwalifikacje Snowboard & Freeski United Slopestyle
 • 12:00 – 12:30 kwalifikacje Mistrzostwa Polski Freeski – Slopestyle
 • 12:30 – 13:00 finały Mistrzostwa Polski Freeski – Slopestyle
 • 12:00 – 13:00 kwalifikacje Dartmoor Bike Best Air – skoki na poduchę
 • 13:00 – 14:00 finały Snowboard & Freeski United Slopestyle
 • 14:00 – 15:00 Best Air: Freeski & Snowboard (na skoczni), Rowery (czyli Darmoor Bike Best Air na poduszce)
 • 15:15 – Rozdanie nagród
 • 20:00 After Party – zagra DJ Kob, LaPlaya Zakopane (Chałubińskiego 38)   

Informacja prasowa organizatora 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn